Latvietis, kura enerģija iet pāri mūsu valsts kartēs iezīmētām robežām. Latvietis, kurš tic, ka varam daudz vairāk un šo ticību pārvērš darbos. Šovakar saruna ar personību, kuru, iespējams, pazīst pat jaunieši. Uzņēmējs, kura vārds pēdējā laikā bieži dzirdēts hokeja sakarā, - Viesturs Koziols.

"Hokejs bija viens no tiem sporta veidiem, ko mēs ar tēti spēlējam bērnībā. Tētis bija uzmeistarojis no koka vārtus un es biju tai ciematā, kurā mēs dzīvojām, biju slavens ar to, ka mūsu ģimenē ir vārti un nāca pie mums spēlēt. Tad mēs dauzījām to hokeju. Pateicoties tētim," jautāts par aizrautību ar hokeju atbild Viesturs Koziols.

Profesionāli viņš nekad nav spēlējis hokeju, tikai reiz saderējis ar komandas menedžeri, ka izies uz laukuma profesionālas komandas spēlē. Un 40 sekudes pirms spēlēs beigām arī to izdarījis.

"Hokejs ir Latvijā populārākais sporta veids pēc televīzijas reitingiem. Tā dinamika, tās emocijas, ko hokejs sagādā, tā himnas dziedāšana. Hokejs, manuprāt, ir ļoti labs sporta veids, kā kļūt par tādu harmonisku personību. Tā ir atbildība, tā ir disciplīna, tas patriotisms," vērtē Viesturs Koziols. "Bez gudras galvas arī par hokejistu nevar kļūt. Tie, kuri lasa grāmatas, kuri skatās nevis šausmenes, bet gudras, labas filmas, tie ir labāki hokejisti. Hokejs, manuprāt, ir, labs veids, kā pilnveidoties kā personībai."

Uzņēmējdarbība, mediju un sporta organizāciju dibināšana, hokeja pasaule un ne tas vien - šo visu var attiecināt uz Viesturu Koziolu.

Absolvējis Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti, savu profesionālo karjeru sācis kā laikraksta “Atmoda” direktors un bijis viens no Baltijas ceļa, kā arī Latvijas neatkarības kustības organizatoriem. Veicis ministru prezidentu Ivara Godmaņa un Valda Birkava, kā arī ekonomikas ministra Jura Lujāna padomnieka pienākumus 90. gadu sākumā. Vēlāk strādājis Norvēģijas mazumtirdzniecības tīklā “Varner Baltija” un nekustamā īpašuma uzņēmumā “Varner Hakon Invest” un kopš tā laika darbojies kā tirdzniecības centru, viesnīcu, biroju ēku un nekustamo īpašumu investors, attīstītājs un konsultants. 2000. gadu sākumā bijis Latvijas Krājbankas priekšsēdētājs.

Viesturs ir arī jauniešu nevalstiskās organizācijas “Avantis” dibinātājs un patrons. Ar šīs organizācijas starpniecību Viesturs atbalstījis talantīgus latviešu mūziķus, kino nozares pārstāvjus un sportistus. Bijis producents un operators organizācijas “Avantis” godalgotajai dokumentālajai filmai “Atrasts Amerikā”.

Viesturs Koziols bijis arī uzņēmuma “Žurnāls”, kas izdevis iknedēļas laikrakstu “Republika.lv”, īpašnieks, 2007. gadā kopā ar fotogrāfu Ilmāru Znotiņu atvēris fotostudiju “Imagine” - vienu no profesionālākajām fotostudijām Baltijas valstīs, tāpat ir akcionārs un ir dibinājis uzņēmumus, tostarp “LDF Holding” kopā ar Norvēģijas biznesa partneri.

Hokeja pasaule? 2008. gadā Viesturs Koziols kļuvis par Kontinentālās hokeja līgas hokeja kluba “Rīgas Dinamo” valdes priekšsēdētāju, bet kopš 2016. gada viņš ir Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs.

Un vēl - arī kāpšana kalnos un braucieni gaisa balonā ir stāsts par Viesturu Koziolu. Gaisa balonā sasniedzis Ziemeļpolu, kāpis Himalajos un uzkāpis Kilimandžaro.