Uzvārds Balanas un vijole Latvijā šķiet nu jau ir neatraujama simbioze. Šovakar Monopolā iepazīstīmies un tiekamies ar vienu no muzikālās ģimenes - vijolnieci Kristīni Balanas.

Izcilā latviešu vijolniece Kristīne Balanas ir absolvējusi Londonas Karalisko Mūzikas akadēmiju un ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm - 2018. gadā ieguvusi Latvijas Lielās mūzikas balvu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”, ieguvusi 3. vietu Starptautiskajā ARD mūzikas konkursā, ir arī Spānijas karalienes Sofijas balvas "Fundacion Excelentia Young Talent" ieguvēja un citu konkursu godalgotu vietu laureāte.

Karjeras laikā Kristīne uzstājusies Vācijā, Itālijā, Izraēlā, Latvijā, Grieķijā, Francijas Radio festivālā Monpeljē, kā arī Lielbritānijā Prestīnas festivālā. Kristīne uzstājusies arī tādās prestižās koncertzālēs kā Berlīnes filharmonija, Southbank Centre un Kārnegi zāle.

Kristīne uzstājusies kopā ar pasaulslaveniem orķestriem, tostarp Berlīnes simfonisko orķestri, Londonas Karalisko filharmonisko orķestri, Bavārijas Radio Simfonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri, kā arī pašmāju "Sinfonietta Rīga" un Liepājas simfonisko orķestri un citiem. Sadarbojusies ar tādiem diriģentiem kā Ainārs Rubiķis, Rorijs Makdonalds un Gads Kadošs.

Kā soliste Kristīne regulāri viesojas Latvijas Radio programmās, ir uzstājusies arī BBC Radio 3.

 

Raidījuma viešņas izvēlētās dziesmas:

  1. Fleetwood Mac. "I don't want to know"
  2. Rodriguez. "Crucify Your Mind"
  3. Charlie Parker and his orchestra. "My Little Suede Shoes"
  4. Bunker Buster. "Anis del Mono"