Mūsu Rīgas zelta maratons tomēr notika un notiks. Laba doma un tradīcija, kas vieno skrējienā un vieš cerību, ka tā visa Latvija var tālu aizskriet. Monopola viesis - Rimi Rīga maratona galvenais organizators Aigars Nords.

Aigars Nords ir arī vīna grāmatas "Vīns un Nords"  autors, kā arī festivāla festivāla "Riga Wine & Champagne" idejas autors.

"Kaut kādā ziņā skriešana arī pie tā ir vainīga, jo savulaik mēs ar draugiem aizbraucām 2006. gadā skriet Medokas maratonu Bordo reģionā (Francija), un tur skriešana ir caur slavenajām pilīm, kur ūdens vietā dod vīnu un enerģijas želeju vietā austeres un tamlīdzīgas lietas. Pavisam vienkāršs franču pasākumus it kā, kas man toreiz lika aizdomāties, cik daudz tomēr vīnā ir daudz vairāk par to, ko mēs redzam. Tā lēnām tā aizraušanās ir nākusi," atklāj Aigars Nords.

"Vīna pasaulē svarīgākais ir, ar ko tu kopā bauda kādu vīnu, ja tu esi pareizajā kompānijā, tu, visticamāk, tiksi pie vīna, kuru pats vairs nevari atļauties," turpina Aigars Nords.

Viena no šādām iespējām bijusi 2014. gadā baudīt simts gadus vecu šampanieti. 

"Ļoti nobriedis, jau skumjš un tāds vienmuļš dzēriens, bet nostalģisks. Saguris, varbūt nedaudz. Vienmēr, kad tu baudi vīnu, kas ir par tevi vecāks vai it īpaši, kā m, šinī gadījumā, ka tu zini, ka viņš ir "friču" lodēm spindzot novākts 1914. gadā Šampaņā, tu saproti, ka tev glāzē ir daudz kas vairāk, nekā vienkārši alkoholisks padzēriens. Katrā malkā ir praktiski visa pasaules vēsture. Tavs uzdevums ir vienkārši viņu saprast, atšķetināt, uztvert un "nopeilēt" tos stāstus," raksturo Aigars Nords.

Bet runājot par dažādu ideju rašanos, Aigars Nords atzīst, ka labākās idejas piedzimst skrienot, kad esi viens pats un tipini lēnā garā.

"Tieši tāpēc es arī vienmēr uzsveru, ka vajag skriet lēnām, ja skrien ātrāk, tad ne par ko citu, kā ātrumu, nevari padomāt. Un otrs - ir dušā," tā Aigads Nords.