Māksla ir kas tāds, kas ieausts mūsu dzīvēs. Tā nav blakus  istaba, bet reāla telpa reālā laikā. Monopolā viena no "mākslas bizes" veidotājām - fonda "Viegli" padomes priekšsēdētāja, topošā Vilhelma Purvīša muzeja vadītāja Žanete Grende.

Atskatoties uz dažādie līkločiem savā dzīvē Žanete Grende atklāt, ka 90. gados, pateicoties draugiem no orientēšanās sporta, iesaistījās biznesā.

"Mani orientēšanās draugi taisīja bankas un apdrošināšanas, un es tiku ierauta biznesā, un beigās izdomāju, hei, bet es taču arī varu savu biznesu uztaisīt. Un es uztaisīju savu biznesu un pārdevu lielākajiem pasaules spēlētajiem tirgū," stāsta Žanete Grende.

"Atceros to gājienu Ņujorkā, kad mani uzaicināja uz Ņujorku, lai iegādātos manis izveidoto biznesu. Es gāju, un domāju, tiešām tas notiek ar mani?" atminas Žanete Grende. "Ja padomā - tikko es vēl skraidīju pa mežiem Sibīrijā, te jau es eju Ņujorkā pa ielu un tūlīt pārdošu sevis izveidotu biznesu. No nekā. Man nekā nebija, man bija mašīna, manam draugam kompjūters un vēl vienam draugam zināšanas. Viss. Nekā cita mums nebija, un mēs izveidojām biznesu, kuru pārdevām lieliem amerikāņu spēlētājiem. Tā ir milzīga pieredze."

"Toreiz, ja kāds, kad es gāju Ņujorkā pa ielu, man būtu teicis, ka es būšu, piemēram, kultūras ministre, vadīšu divus muzejus... Es teiktu, draugi, lūdzu, jums ir kaut kādas tabletes jālieto. Ārstējaties, tas nekad nevar notikt ar mani," turpina Žanete Grende un, atskatoties uz notiekošo, atzīst, ka notikt var jebkas. "Kā saka Seneka: ja kaut kas notiek ar vienu, var notikt ar katru. Es esmu pilnīgi pārliecināta, ka vēl lieli notikumi manā dzīvē būs priekšā. Nekas nav beidzies. Arī gadījums ar Vilhelma Purvīša muzeju ir vienkārši... Tā var notikt."

Žanetei Grendei ir ievērojama izglītības bagāža - skolojusies Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtā, Latvijas Universitātē, RISEBA (Rīgas Starptautiskajā biznesa un administrācijas augstskolā) un Latvijas Kultūras akadēmijā. 

Sākotnēji Žanete strādājusi Bērnu slimnīcā,  akciju sabiedrībās "Latvijas Depozītu banka", "Centra banka", AS "Balta" un AS "Visbija", vēlāk arī bijusi apdrošināšanas brokeru sabiedrības "Unipolise" valdes priekšsēdētāja. Tālāk karjeras ceļš Žaneti ieveda politikā - viņa kļuva par daļu no partijas “Visu Latvijai!”, neilgi pēc tam - arī par Latvijas Republikas kultūras ministri.

Nu jau kādu laiku Žanete no politikas ir atvadījusies un šobrīd darbojas kā fonda “Viegli” padomes priekšsēdētāja un ir topošā Vilhelma Purvīša muzeja vadītāja.