Raidījuma Pāri mums pašiem viesi bīskaps Andris Kravalis un mācītājs Ivars Jēkabsons. Saruna par laika zīmēm, par Jāņa Atklāsmes grāmatu un skatu uz to mūsdienu situācijā.

Pēdējā laikā dažādos portālos un arī yotube.com vietnē mēs aizvien biežāk varam redzēt ar apokalipsi, ar laika zīmēm un ar to skaidrojumiem saistītus materiālus. Un tas ir arī saprotams, jo visa pasaule piedzīvo šo pandēmijas krīzi un diemžēl daudzi arī piedzīvos strauju aiziešanu no šīs pasaules. Taču Jāņa Atklāsmes grāmata ļauj ielūkoties laikos, kas vēl tikai būs, un, ņemot vērā to, cik daudzi pravietojumi jau ir piepildījušies un sakrīt ar Svētajos Rakstos sacīto, nav jau arī nekāda pamata domāt, ka Atklāsmes ar grāmatu būtu savādāk. 

Atklāsmi redz Jēzus māceklis Jānis, kurš vienīgais nenomira mocekļa nāvē, viņš tika izsūtīts uz Patmas salu, mazu saliņu Egejas jūrā. Un tā bija soda izciešanas vieta Romas impērija, kas mudžēja no čūskām, ķirzakām, skorpioniem, un tur uz turieni sūtīja cilvēkus, kas nebija varai labvēlīgi. Protams, tajā skaitā arī kristieti Jāni, jo tas bija vajāšanu laiks. 

Esot uz šīs salas, viņš redz Dieva troni, viņš redz lielu pulku cilvēku no dažādām tautām, viņš redz, ka viņi tērpti baltās drānās un viņam tiek paskaidrots, ka šie cilvēki nākuši no lielām ciešanām. Un viņš arī redz to, kas notiek Dieva goda krēsla priekšā, un viņš redz to skatu, kad tiek atvērtas grāmatas un kā mēs lasām Atklāsmes grāmatā: "Es redzēju mirušos, lielus un mazus, stāvam goda krēsla priekšā un grāmatas tika atvērtas. Tika atvērta vēl cita grāmata, tā ir Dzīvības grāmata un mirušie tika tiesāti pēc tā, kas ir rakstīts grāmatās, pēc viņu darbiem. Un tas, kas nebija ierakstīts dzīvības grāmatā, to iemeta uguns jūrā."

Jānim tika dots redzēt kaut ko neaptveramu. Savukārt mums ir iespēja izvērtēt sevi un droši vien arī vaicāt, nez vai es esmu ierakstīts dzīvības grāmatā, un vispār, kā es to var zināt, vai man tas būtu jānojauš.