Palīdzība Ukrainai kara laikā. Raidījuma Pāri mums pašiem viesis - Madonas baptistu draudzes mācītājs, biedrības "Baltijas globālā iniciatīva" vadītājs Pēteris Eisāns. Kopš pagājušā gada 24. februāra Pētera sirdī ir Ukraina, ir daudzkārt mēroti simtiem, pat tūkstošiem kilometru ar palīdzības pakām. 

Raidījuma ievadā skan ieraksts no Rīgas Doma, kas veikts 2014. gadā, un tas bija lūgšanu un solidaritātes vakars "Šodien es esmu ukrainis". Tie, kuri toreiz bija Rīgas Somā, noteikti neaizmirsīs to vienojošo sajūtu starp latviešiem un ukraiņiem. Ļoti daudz bija kultūras pārstāvju - mūziķu, dzejnieku, mākslinieku. Rīgas Doms tovakar bija cilvēku pārpilns un visam cauri vijās tā vienojošā stīga - līdzdalīt Ukrainas sāpi, ko marta vidū bija notikusi Krimas okupācija. Tālāko notikumu gaita, protams nebija zināma.

Jau deviņi gadi ir pagājuši kopš šī notikuma, un tieši šajā svētdienā, 26. februārī, Ukraina atzīmē Krimas pretošanos okupācijai, bet toreiz, pirms deviņiem gadiem, rezonanse šim notikumam nebija tik mobilizējoša, asa un aktīva. Dorši vien līdz galam arī netika aptverts, kādas var būt šī notikuma sekas nākotnē. Tagad mēs tās redzam. 

Atbalsts, ko saņem Ukraina, ir tiešām ierakstīts sirdīs. Rīgas Domā piektdien, 24. februārī, visas dienas garumā risinājās lūgšana par Ukrainu, bija arī ekumēnisks dievkalpojums vakarā. Saruna ar Pēteri Eisānu par palīdzību un atbalstu Ukrainai kara laikā.