Šo raidījumu Pāri mums pašiem veltām personībai, kas bijusi ļoti nozīmīga kā Latvijas, tā arī pasaules vēsturē, cīnoties par garīgo un arī valstisko brīvību. Viņa vārds ir bīskaps Boļeslavs Sloskāns.

Dzimis 1893. gada 31. augustā Stirnienes pagasta Tiltagalā. Godājamais bīskaps, godināmais un, kā zināms, padomju terora moceklis daudzu gadu garumā. Ordinēts par priesteri 1917. gadā Pēterpilī. Tas bija laiks, kad revolūcija bija pie durvīm, un to zināja arī bīskaps. Toreiz vēl viņš gatavojās savam kalpojumam, bet viņš apzinājās, kādu ceļu viņš ir izvēlējies iet. 

1926. gadā Maskavā viņš tika slepeni iesvētīts par bīskapu un iecelts par Mogiļevas un Minskas apustulisko virsadministratoru, bet 1927. gadā jau tika nepatiesi apsūdzēts spiegošanā, turēts apcietinājumā 17 padomju cietumos, nežēlīgi mocīts, spīdzināts līdz 1933. gadam, kad apmainīts pret padomju spiegu un, atgriezies Latvijā. 

Te viņš ir darbojies Rīgas Garīgajā seminārā kā profesors un garīgais audzinātājs. Otrā pasaules kara laikā aizvests uz Vāciju, pēc kara atbrīvots un pārcēlies uz Beļģiju, kur uzņēmies jaundibinātā Latviešu garīgā semināra vadību, un viņš ir palīdzējis iegūt izglītību arī daudziem trimdas laju studentiem. 

Boļeslava Sloskāna devīze ir "hostia pro fratribus" jeb "upuris par brāļiem". 

Bet nesen ir iznākusi grāmata "Bīskaps Boļeslavs Sloskāns. Gaisma šodienas pasaulē".