Satiekamies svētdienā, kurā atceramies 33 gadadienu kopš Rīgā, gan Doma laukumā, gan citās vietās, cēlās cilvēki, lai cīnītos par valsts neatkarību. Lai arī šie notikumi ir piedzīvoti klātienē, šobrīd tās šķiet kā epizodes no filmas, sākot ar zvaniem sešos no rīta, kad klausulē atskanēja viens vārds - "Radio". Un bija skaidrs, ka ātri jādodas uz Doma laukumu, kur kopš agra rīta pulcējās cilvēki. Tad dievkalpojums Rīgas Domā, kurā prāvests Liepiņš teica, ka sava zeme ir jāaizstāv, pēc tam tautas pulcēšanas krastmalā uz manifestāciju. Šobrīd visas šīs epizodes virknējas kā filmā. Cilvēki bija gatavi sargāt valstij svarīgos objektus, bet patiesībā - sargāt tikko dzimstoši brīvību.

Tie, kas atceras, piekritīs, ka toreiz valdīja neaprakstāma vienotības un savstarpēja atbalsta, arī nesavtības gaisotne. Tāpēc saruna par Barikāžu laiku, ko esam ieguvuši, ko varbūt arī zaudējuši. Saruna par vienprātību un celšanos, kā arī par Kristiešu lūgšanas nedēļu, kas iesākusies 18. janvārī.

Raidījuma Pāri mums pašiem viesi - Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs Oskars Smoļaks, Salaspils Katoļu draudzes prāvests Ilmārs Tolstovs un Rīgas Vīlandes baptistu draudzes sludinātājs Markus Rožkalns.