Raidījums veltīts vienai no izcilākajām personībām 20. gadsimta vēsturē - Mātei Terēzei. Viņai gan šādi apzīmējumi par izcilību neko nenozīmēja, tāpat kā jebkuri citi pagodinājumi, pat Nobela prēmija, jo īstā balva bija Dieva brīnumainā darbība, ko pieredzēja un joprojām pieredz Mātes Terēzes māsas - žēlsirdības misionāres, palīdzot visnabadzīgākajiem dzīves pabērniem šajā pasaulē.

Septembris ir Mātes Terēzes mēnesis, kaut gan viņa ir dzimusi augusta beigās, bet 5. septembrī 1997. gadā Māte Terēza piedzima debesīm un 2016. gada 4. septembrī tika kanonizēta svēto kārtā.

Svinot Mātes Terēzes simtgadi, 2010. gadā Latvijā tika izdotas trīs grāmatas, kuras cilvēki lasa un pārlasa arvien. Iepazīt Māti Terēzi mums ir bijušas jo daudzas iespējas. Varbūt atceraties arī notikumu, kad Rīgas Domā - Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā bija sagatavojis vakaru „Mātes Terēzes lūgšana” un toreiz dievnams bija cilvēku pārpilns. Ēriks Ešenvalds ir veltījis Mātei Terēzei savu kompozīciju „Piliens okeānā”. Par garīgo saikni ar viņu un viņas atstāto mantojumu mēs varētu runāt vēl daudz. Māte Terēze un viņas dzīve ir vēl viens pierādījums Dieva brīnumainajai darbībai, jo cilvēciskiem spēkiem nebūtu iespējams itin nekas, ko viņa ir pieredzējusi savā kalpošanā nabagajiem. Minēšu kaut vai faktu, ka iesākumā viņa viena pati, neaizsargāta sieviete, devās kalpot nabadzīgajiem Kalkutas ielās. Bet šobrīd ordenī darbojas aptuveni 5000 māsu vairāk nekā 103 valstīs.

Vai radīt ko tādu būtu vienas trauslas sievietes spēkos? Protams, ka nē. Un tieši te nākas runāt par dievišķo realitāti, kas joprojām darbojas pasaulē un joprojām vēlas darboties arī caur mums.

Raidījumā saruna ar publicistu Arni Šablovski, kurš ir vairākkārt apmeklējis Mātes Terēzes žēlsirdības misionāru māju Kalkutā, kā arī priesteri Arni Maziļevski, kurš savām acīm kaut ko tur pirmoreiz skatīja tieši Mātes Terēzes simtās jubilejas gadskārtā 2010. gadā.