Gan Austrumi, gan Rietumi ir piedzīvojuši Kristus augšāmcelšanās svētkus, bet ir daudzi, kas vēlas piedzīvot augšāmcelšanos arī savā dzīvē, atjaunotni, par ko var sacīt, viss vecais, viss sliktais ir pagājis, man ir dota jauna iespēja, es sāku no sākuma, vai kā caur Svētajiem Rakstiem ir sacījis Dievs: „Redzi, es visu daru no jauna.”

Strauju pavasara iestāšanos mēs piedzīvojam arī dabā, sākas ziedēšanas laiks. Rietumu kristīgajā tradīcijā šī svētdiena pēc Lieldienām tiek dēvēta par Balto svētdienu, jo pēc senas tradīcijas tie, kuri Lieldienu naktī bija kristīti,  turpināja valkāt savas baltas kristību drānas kā zīmi par šo jaunās dzīves iesākumu. Šī ir arī Dieva žēlsirdības svētdiena, kas savu nosaukumu ieguvusi no kāda pārdabiska notikuma, kas risinājās 1931. gadā 22. februārī, kad Plockas klosterī kāda klostera māsa vārdā Faustīne savā cellē ieraudzīja Jēzu.

Tagad sekos stāsts par Dieva žēlsirdību kāda cilvēka dzīvē un tā ir pasaulē pazīstamā itāliešu aktrise Klaudija Kola, kura savulaik bija zvaigzne arī erotisko filmu žanrā, bet tad notika kas neparasts, viņas dzīvei pieskārās Dievs. Un kopš tā laika viņa liecina par Dieva žēlsirdību. Viņa ar savu pieredzi ir kļuvusi par Dieva mīlestības un žēlsirdības liecinieci. Viņas liecību no itāliešu valodas palīdz tulkot Leonards Varžinskis.