Raidījuma Pāri mums pašiem aicinām pavadīt kopā ar cilvēku, kuru pamatoti dēvē par Latvijas sirdsapziņu un godaprātu, ticības liecinieci un paraugu, kā jebkuros apstākļos nelocīties svešas varas priekšā un neliekuļot, lai izdzīvotu. 

Lidija Lasmane. Trīs reizes apcietināta: pirmoreiz 21 gada vecumā 1946. gadā par nacionālo partizānu atbalstīšanu, otro reizi - par Padomju Savienībā aizliegtās literatūras izplatīšanu un 1983. gadā - par aktīvu darbošanos Gaismas akcijā, apcietinājumā kopumā pavadot 14 gadus.

28. jūlijā Lidijai apritēja 95. dzimšanas diena, kas tika svinēta, ļaujot viņai gluži kā mazai meitenei iebrist nepārredzamā mīlestības pļavā, kur gaiss virmo no siltiem vārdiem un neviltotas sirsnības, draugu, domubiedru un līdzgaitnieku dāvātas.

26. jūlijā Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā notika ekumēnisks aizlūgums - pateicība visiem, kas pretojās. Tie bija cilvēki, kurus diemžēl atceramies, jo reti, bet tieši viņi visbīstamākajos apstākļos bija tie, kuri nepakļāvās okupācijas režīmam, pretojās sistēmai, runāja patiesību, ziedojot savu laiku, bet bieži vien arī dzīvi un dzīvību, apliecinot un ticot, ka Latvijas un Baltijas neatkarība ir iespējama. Par visiem zināmajiem un nezināmajiem varoņiem tika lūgts Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā, piedaloties bīskapam Andrim Kravalim, bīskapam emeritus Pāvilam Brūveram, bīskapam Kasparam Šternam, kā arī Latvijas Radio kora grupai Sigvarda Kļavas vadībā un ģitāristam Kasparam Zemītim.

Savukārt 28. jūlijā - Lidijas Lasmanes 95. dzimšanas diena ar publicista Arņa Šablovska gādību, kā arī Valguma pasaules saimnieku Vitas Beļavnieces un Viestura Serdāna viesmīlību turpinājās Tukuma pusē, dabas ieskautā vidē, kur meža ielokā risinājās dabas un cilvēka sirds mistērija, visās nozīmēs tīrā gaisā, kad līdzīgi skābeklim varējām ieelpot vārdos izteikto patiesību. 

Jubilāri sveica Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, mūziķi un mākslinieki, domubiedri un līdzgaitnieki, kuru vidū ar šī raidījuma starpniecību būsim arī mēs.