Mēs satiekamies novembra pirmajā svētdienā, un, kā zināms, novembra sākums - tas ir īpaši piesātināts notikumu laiks, jo 1. novembrī Baznīca visā pasaulē svin Visu svēto dienu. Tūlīt pēc tam seko arī Mirušo piemiņas diena ar īpašu liturģiju, un šīs abas dienas ir viena otrai ļoti cieši blakus. Arī dievkalpojumos nākas dzirdēt par redzamo un neredzamo Baznīcu. Vieni ir tie, kuri lūdz Dievu šeit, virs zemes, un tad ir tie tur augšā, kuri slavē Dievu viņu klātbūtnē.
Raidījumā vēlamies noskaidrot, kāds ir sakars starp šīm divām realitātēm, cik lielā mērā vārds svētums vispār var attiekties uz mums šodien. Un es arī saprotu, ka ir konfesionālās atšķirības, jo senākās konfesijas - katoļi, pareizticīgie - uzskata, ka mēs visi - gan tie, kuri šeit, gan tie, kas pie Dieva, ka mēs visi esam viena ģimene un ka mīlestība, kas vieno cilvēkus uz zemes, nebeidzas arī tad, kad šīs zemes dzīve ir noslēgusies. Kā rakstīts Svētajos Rakstos: "Mīlestība nebeidzas, nekad nebeidzas, un ka pie Dieva visi ir dzīvi." Nu, tikai dažādās dimensijās. Bet jebkurā gadījumā šeit, zemes dzīves laiks - tas ir aicinājums uz svētumu. Tomēr tas vārds ir tāds pārāk liels, pārāk nesasniedzams. Un, ja mēs uz ielas pavaicātu cilvēkiem, ko viņi domā par svētumu, varbūt kāds pat iedomātos, ka mēs filmējam vai intervējam kādam humora raidījumam. Nu, kāds svētums - tad tas ir aicinājums, kas mums ir jāizdzīvo? Tas ir mūsu uzdevums šajā pasaulē?
Raidījuma Pāri mums pašiem viesis ir Salaspils un Ogres katoļu draudžu prāvests Ilmārs Tolstovs.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (2)
Zēgnere atcerējās apustuļus. Jēzus viņiem deva varu dziedināt un darīt brīnumus. Te mēs labi ieraugām šķirtni starp realitāti un izfantazēto Bībeles stāstu. Apustuļi reālajā pasaulē nekādi nav izpaudušies. Jēzus plašai auditorijai demonstrēja brīnumainu “izārstēšanu”, kādu mūsdienu medicīna nespēj. Tā laika hronikas par “Dieva darbiem” klusē. Tas ir laiks, kad Romas impērijas hronikās ir fiksēti tādi sīkumi kā nodokļu nomaksa. Jēzus odiseja turpinājās trīs gadus. Bet 12 apustuļi, apmācīti dziedināt un darīt brīnumus, visā savas dzīves laikā, pildot Jēzus uzdoto, arī palika nepamanīti! Tā ir kristietības projekta izgāšanās. Apustuļi neiesoļoja realitātē, palika pasakā.
Pieminētā māte Terēze nevis dziedināja, bet liedza ārstēšanos*. Mēs atkal un atkal atduramies pret kristietības vissmagāko ļaunumu – nāves noliegšanu. Tolstova teiktajā nāve un augšāmcelšanās (mūžīgās dzīvošanas sākums) ir saķēdēti jēdzieni. Spriest spējīgi cilvēki ar nāvi saprot ļoti skumju notikumu, reālas beigas. Sludinātāji ar savu “citu dimensiju” ņirgājas par veselo saprātu. Ja kāds “tur” ir bijis, lai padalās ar iespaidiem!
Šīs ļaunuma ideoloģijas dēļ daudzi cilvēki savu vienīgo dzīvi iznieko vai priekšlaicīgi mirst. Tas turpinās tagad, pie mums. Tikai tāpēc, lai saujiņa sludinātāju nodrošinātu savu biznesu.
*https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/pari-mums-p ashiem/septembris-mates-terezes-menesis.-raidi juma-sarunas-atminamies-v.a197078/
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X