Vai cilvēki šodien vēl tic brīnumiem? Mēdz sacīt, ka vispirms ir jānotic, ka tie iespējami, un tikai pēc tam var cerēt, ka tos piedzīvosim. Tomēr ir brīnumi, kas notiek gluži negaidīti, un kuriem ir pārdabiska izcelsme.

Klausitāji, kuri kaut reizi ir bijuši Portugālē, Fatimā, ir pazīstami ar notikumiem, kas 1917.gadā risinājās Portugālē. Toreiz trīs mazi ganiņi – Francisko, viņa māsa Jacinta un māsīca Lūcija pļavā netālu no nelielas Portugāles pilsētiņas Fatimas Cova da Iria ielejā ieraudzīja spožu gaismu – un tad parādījās Dievmāte.

Redzētais bija nepārprotams un skaidrs – visi trīs bērni redzēja kundzi baltā tērpā, kā viņi to vēlāk atstāstīja, tā turēja rokās rožukroni un aicināja turpmāk bērnus nākt uz tikšanos katra mēneša 13.datumā. Tā sākās bērnu tikšanās ar Dievmāti, kam, protams, nespēja noticēt ne viņu vecāki, ne ciemata iedzīvotāji. Parādīšanās turpinājās sešus mēnešus.

Nav nejaušība, ka šis raidījums izskan oktobrī, jo tieši 13.oktobrī toreiz tālajā 1917.gadā Dievmāte uzrunājot trīs vietējos ganiņus un bija apsolījusi arī parādīt saules brīnumu – un 1917.gada 13.oktobrī to redzēja 70000 cilvēku, kas lietum līstot, bija sapulcējusies Cova da Iria ieplakā, gaidot, kādas neparastas parādības būs skatāmas.

Daudz toreiz bija skeptiķu, fotogrāfu un žurnālistu. Vieni brida dubļus pa ieplaku ar cerību ieraudzīt brīnumu, bet citi – lai pārliecinātos, ka viss ir tikai izdomājums. Un tad pēkšņi lietus pārstāja līt, debesīs parādījās saule, tā kļuva aizvien spožāka, līdz uzsāka neparastu kustību. Saule dejoja, tā cēlās un krita un ļaudis metās ceļos, domādami, ka tūlīt iestāsies pasaules gals.

Šie notikumi ir dokumentēti, fiksēti gan foto kadros un atspoguļoti laikrakstos, kā arī aculiecinieku liecībās.

No trim bērniem, kas paši savām acīm toreiz skatīja Dievmāti un arī ar viņu runāja, divi jo drīz aizgāja mūžībā – Francisko un Jacinta, savukārt Lūcija nodzīvoja ilgu un svētīgu mūžu,līdz pat 98 gadu vecumam un mūžībā aizgāja 2005.gada 13.februārī. Jau agrā jaunībā viņa iestājās klosterī, labi saprazdama, ka viņai no Dievmātes dotais uzdevums ir nest saņemto vēsti pasaulē.

Cik Dievmātes vēstījumi – aicinājums uz lūgšanu, gavēšanu un gandarīšanu – ir aktuāli šodien un kas pieredzējušu biznesmeni no Īrijas Tomasu Makkormaku pamudināja veidot filmu par šiem notikumiem, speciāli iegādāties visu nepieciešamo aparatūru, lai ķertos klāt pie viņam pavisam neierasta darba, stāsta filmas par Fatimu režisors Tomass Makormaks un filmas administratore un atbildīgā par tās izplatīšanu pasaulē Solvita Makormaka, kas palīdz arī tulkot.