Sveicam visas māmiņas un vecmāmiņas šajā skaistajā svētdienā, un šķiet, ka pati daba šajā dienā sūta viskrāšņāko sveicienus ar plaukstošiem kokiem, ar tulpēm, ar pienenēm, un atgādina par radīšanas brīnumu. Un īpaši radīšanas brīnumu piedzīvo tieši mammas, to neaptveramo noslēpumu nest sevī dzīvību, to izaicināt šajā pasaulē un mīlēt ar bezgalīgu mīlestību. Tā tiešām mīl mammas. 

Pavisam nesen, pārlasot apustuļa Pāvila doto mīlestības raksturojumu vēstulē korintiešiem es sapratu, ka tas ir sacīts par mūsu mammām, par to, ka tiešām ir spējīgas mīlēt viņas. Tā ir mīlestība, kas ir lēnprātīga, kas ir laipna, kas nemeklē savu labumu un nepiemin ļaunu, kas apklāj visu, kas tic visu, kas cer visu un panes visu. Varbūt kādam šķitīs, ka šis raksturojums ir pārāk ideāls un dzīvē ir citādāk, un, kaut arī mātes un bērna attiecības ir dažādas, tomēr šķiet, ka šīs paša Dieva īpašības ir ierakstītas visu mammu gēnos. 

Diemžēl tās arī bieži netiek novērtētas un tiek pārprastas. Mēdz būt ļoti daudzveidīgi šie attiecību modeļi. Un tieši tāpēc šajā vakarā raidījumā Pāri mums pašiem sarunu biedri attālinātā režīmā būs ģimene: mācītājs Edgars Mažis un ģimenes psihoterapijas speciāliste Kristīne Māže

Saruna par to, kā izvairīties no pārpratumiem vecāku un bērnu attiecībās un kā sadziedēt tās attiecības, kas jau ir ievainotas, un arī iespējams, ko darīt tādā situācijā, kad atvainoties saviem vecākiem vairs nav iespējams, jo vienkārši viņu vairs nav šajā pasaulē. Bet tas nožēlas moments, ka es varēju, bet neizdarīju, es varēja veltīt vairāk laika, bet man nebija laika un nebija tādas prioritātes. Ļoti daudz jautājumu rodas tieši šajās ģimeniskajās attiecībās.