No 12. jūlijā 43 Latvijas pašvaldībās sākušās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises. Šodien sācies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu "#dziedundejo2021" pirmais notikums "Saulesvija", kas būs kā klātienes mirkļu un video fiksējums nepilnas stundas garumā ikvienā pašvaldībā. "Saulesvijas" ceļā uz pašvaldībām dosies svētku auto, lai video formātā notvertu katras pašvaldības kolektīva sagatavoto svētku pārsteigumu.

Par svētku norisēm uzklausām Agru Bērziņu,  XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektori, un  Agati Ūdri, Kuldīgas novada svētku koordinatori.

Cik liels izaicinājums visas norises ir saplānot un parādīt televīzijā, atklāj Latvijas Televīzijas satura redaktore Anna Platpīre.

Notikuma laikā svētku auto no šodienas līdz 29.jūlijam ieradīsies katrā no 43 Latvijas pašvaldībām. "Saulesvijas" ceļš dalās vairākos posmos - pirmais posms būs no 12.jūlija līdz 14.jūlijam, kad svētku auto brauks pa Kurzemi, sākot ar Kuldīgu, Jūrkalni un Ventspili. Nākamajā dienā, 13.jūlijā, svētku auto ieradīsies Liepājā, Grobiņā, Saldū, bet 14.jūlijā - Talsos, Rojā, Engurē, Tukumā, Kandavā, Dobelē.

Pēc tam sekos Zemgales novadi, no kuriem 15.jūlijā ciemos brauks uz Jelgavu, Eleju, Ozolniekiem, Bausku, Iecavu un Salaspili, bet 16.jūijā svētku auto ieripos Skrīveros, Aizkrauklē, Pļaviņās, Jēkabpilī un Līvānos.

No 19. līdz 22.jūlijam svētku auto dosies uz Latgales, Sēlijas un Vidzemes novadiem. Pirmdien, 19.jūlijā svētku auto būs ciemos pie Preiļu, Ilūkstes, Slutišķu un Daugavpils kolektīviem, 20.jūlijā - Dagdas, Krāslavas, Rēzeknes, Lūznavas kolektīviem, bet 21.jūlijā - Ludzas, Balvu un Alūksnes kolektīviem.

No 22.jūlija svētki būs Madonā, Gulbenē, Smiltenē, 23.jūlijā - Valkā, Strenčos, Valmierā, Burtniekos, Mazsalacā, Limbažos, bet 26.jūlijā svētku auto viesosies Priekuļos, Cēsīs, Siguldā, Inčukalnā, Krimuldā, Sējā un Saulkrastos.

Savukārt no 27. līdz 29.jūlijā svētku auto viesosies Pierīgā un noslēgsies Rīgā. Tātad 27.jūlijā sveikt kolektīvus dosies uz Carnikavu, Ādažiem, Garkalni, Ropažiem, Ulbroku un Ogri, 28.jūlijā - Ķekavu un Olaini, bet svētku tūri auto noslēgs 29.jūlijā, ierodoties Jūrmalā, Babītē, Mārupē un Rīgā.