Egilam Govilovskim ir 18 gadi, dzīvo Daugavpils novada Naujenes pagastā. Ir jaunais uzņēmējs, kurš 14 gadu vecumā sāka darboties ar kokapstrādi. Šobrīd mājas garāžā izveidojis savu darbnīcu, kurā pats saviem spēkiem izgatavo mēbeles.

Egils Govilovskis jau divus gadus pieņem pasūtījumus un iemēģina savu roku uzņēmējdarbībā. Paralēli darbam ar koku Egils aizrāvies arī ar florbolu, ir otrā kursa students Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā „Saules skola” kokapstrādes dizaina programmā, nāk no četru bērnu ģimenes.

„Ar koku sāku darboties no 14 gadiem, tolaik nomira mans vectēvs un pēc viņa nāves man palika viņa instrumenti. Iekārtas, kas nevienam nebija vajadzīgas, un tās piedāvāja man, un tā arī rādās interese, darboties ar koku. Kad vectēvs bija dzīvs, novēroju viņa darba procesu, palīdzēju viņam un prasīju viņa padomus. Pirmo, ko izveidoju no koka, bija koka krēsls.”

Sākums darbā ar koku nav bijis viegls, atzīst Egils, mācījās, meklējot informāciju internetā, prasīja palīdzību saviem skolotājiem un vecākiem. Egils ir spilgts apliecinājums tam, ja kaut kas patīk un ir neatlaidība, tad ar laiku ir arī rezultāts.

„Strādāt ar koku man patīk, ka sākumā tas ir parasts dēlis, kurš ir neapstrādāts. Man patīk viņu no sākuma apstrādāt, noēvelēt, nofrēzēt, apzāģēt, un tad radīt neparastus darbiņus.

Šobrīd es izgatavoju dārza mēbeles: dārza soli, galdi un krēsli, arī izgatavoja no finiera plāksnēm, bērza saplākšņa - bērnu mēbeles, kaķu mājas un plauktus.”

Šogad Egils, piedaloties vietējās pašvaldības rīkotajā topošo un jauno uzņēmēju projektu grantu konkursā, ieguva visaugstāko vērtējumu un savas darbnīcas paplašināšanai iegūs teju 4 tūkstošus eiro. Par šiem līdzekļiem vēlas siltināt darbnīcu, lai var strādāt visu gadu un iegādāsies dažādas iekārtas. Jaunieti viņa mamma Kristīne raksturo kā neatlaidīgu, kurš darbnīcā var strādā līdz vēlai naktij. Jāteic, šis bija jau otrais, kad Egils piedalījās grantu konkursā, taču pērn finansējumu neizdevās.

 „Un pēc pagājušā gada konkursa Egils teica, ka nākošgad mums obligāti jāmēģina vēlreiz un jāuzvar, un mēs mēģinājām un tiešām mums bija pirmais rezultāts pēc punktu skaita šī gada konkursā ” stāsta Egila mamma.

Kā stāsta Egila mamma, ģimene ir kā laba komanda, katrs citādākā veidā palīdz Egilam virzīties un priekšu, lai sasniegtu iecerēto.

„Mamma palīdz kārtot grāmatvedību, jo viņam ir reģistrēta saimnieciskā darbība Valsts ieņēmumu dienestā. Kā jau darbības veicējam, ir jānodod atskaites, māsa atbild par sadarbību ar klientiem, tētis palīdz ar darbu piegādi klientiem, jo klienti mums ir pa visu Latgali.”

Egils pēc studijām Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā „Saules skola” vēlas daudz vairāk laika veltīt kokapstrādei, lai nodarbošanās varētu kļūt par viņa pastāvīgu darbu, jau izgatavojot krietni plašāku mēbeļu klāstu.