Agnese Irbe, sākot no eksperimentiem savā virtuvē, ir sasniegusi gala rezultātu, kas priecē ne vien sevi un tuvākos, bet ir kļuvis par jaunu nodarbošanos un dzīvesveidu, izgatavojot dabīgu kosmētiku jeb serumus. Šobrīd vēl dzīvo Rīgā, taču Sēlijā, Bebrenes pusē ir iegādājusies lauku sētu, kurā top serumnīca. Tā būs vieta, kur tiks izgatavoti serumi un būs iespēja uzņemt ciemiņus. Agnese uzsver, ka nav lielāka būra par mūsu pašu domām un pieņēmumiem, kas neļauj virzīties uz priekšu. Taču, ļaujoties notikumiem un mainot savu domāšanu, Agnese ir ieguvusi arī jaunas atklāsmes par dzīvi.

Agnese Irbe ir divu pusaudžu mamma, studējusi psiholoģiju gan Latvijā, gan arī Vācijā, taču šajā jomā nekad nav strādājusi. Profesionālā darbība saistīta ar mārketingu un produktu izstrādi dažādās jomās; ar kosmētiku tie ir pēdējie pieci gadi, kad stāvējusi tuvu pie industriālās kosmētikas zīmola veidošanas. Šī pieredze bija kā stimuls arī pašai ar savām rokām izmēģināt radīt ko jaunu.    

„Es vienkārši sāku mājās vārīt krēmus virtuvē, eksperimentējot vairāk ar dabas vielām, ēteriskajām eļļām.

Un man absolūti nebija nekādas domas kaut ko pārdot vai veidot no tā biznesu, ja tā to varētu nosaukt, vienkārši es darbojos savam priekam, jo man šī joma tiešām ļoti patīk, es tajā lielu potenciālu redzu cilvēka labsajūtas radīšanai. Un faktiski bērni bija tie, kas man nemitīgi vaicāja: Mamm, uztaisi kādu serumu!”

Iesaistoties arī bērniem, tika radīti pirmie Agneses serumi, kas ir kā šķidrais krēms.  Serumiem dots nosaukums „Dzīvie”, jo izejvielas ir dabīgi, svaigi produkti, kas netiek karsējot apstrādāti. Agnese nāk no Ventspils, šobrīd dzīvo Rīgā,  taču ir atrasta vieta Bebrenes pusē, kur lauku sētā tiek iekārtota serumnīca. Meklējot vietu, kur serumnīcu veidot, Agnesei bija skaidrs, ka tā būs Sēlija,  jo tieši šī puse Agnesei ir sirdij tuva.

„Tur kaut kāds spēks izstaro, tāds viedums savā ziņā, man likās, ka es arī varu smelties spēku no šīs vietas.”

Šobrīd ir atrasta lauku māja, kura tiek pielāgota un uzlabota, plānojot jau nākamajā vasarā uzņemt pie sevis ciemiņus.

„Mums ir ļoti, ļoti skaista sena lauku sēta iegādāta ar pamatīgu vēsturi un saknēm, kur dzīvojušas ir spēcīgas dzimtas, kur ir ļoti skaista koka māja, ar klēti un akmens stalli, kuru mēs šobrīd restaurējam. Akmens stalli ir nodomāts pārbūvēt par serumnīcu, saglabājot, protams, autentisko būtību. Un tur mēs veidojam tādu vietu, kur cilvēki varēs braukt, būt dabā, piedalīties serumu gatavošanā , uzzināt kaut ko vairāk par ārstniecības augiem, tur apkārt aug teju viss ārstniecības augu klāsts, tas ir vienkārši fantastiski!”

Agnese šobrīd sevi vairs neredz pilsētā, vēlas ar laiku dzīvot un darboties laukos, lai līdzšinējo dinamisko skrējienu nomainītu uz mierīgāku ritmu.

„Tas ir tāds dvēseles stāvoklis varbūt, man jau ir tagad 45, un tiešām ir tāds laiks pienācis, es to izjūtu un manu, ka gribās vairāk būt dabā, tuvāk zemei, tuvāk arī tam, ko es daru, jo tā viss ir sanācis ar serumiem, ka tā ir kļuvusi par manu tādu dzīves filozofiju un uzskatu, ka

mums ir vajadzīga šī te dabas klātbūtne, augu klātbūtne, augu enerģija un palīdzība, ka  tas tomēr mūs ietekmē un palīdz, īpaši jau šajā laikā.”

Dabīgas kosmētikas izgatavošana, kas soli pa solim kļuvusi par Agneses nodarbošanos un dzīvesveidu, ir īstenojusies, ļaujoties un mainot savu domāšanu, ka arī tā var strādāt un dzīvot.

„Nekur nav jāskrien un jālido pa pasauli, un jādomā, ka tu vari dzīvot un pelnīt tikai tad, kad tev ir liels bizness, un ka tu savu produkciju krauj paletēm pa visu pasauli, tā nav! Šī domāšana man arī bija jāmaina. Nav lielāka būra un krātiņa par mūsu pašu domām un pieņēmumiem, tiešām nav lielāka, tas viss liek mums pašiem mocīties un netikt uz priekšu, bet, ja ļaujas un tomēr kāpj no tā visa ārā, paveras fantastiskas, neiedomājamas iespējas, tiešām!”

Agneses stiprais atbalsta plecs ir ģimene un draugi, kuri palīdz radītos produktus popularizēt gan pašmājās, gan arī ārpus Latvijas robežām. Veidojot jaunu vietu Bebrenē, būs nepieciešami komandā arī papildspēki jeb, kā saka Agnese, serumnieki - tie, kuri gatavo serumus.