Šorīt, 23. maijā, agresorvalsts Krievijas galvaspilsētā Maskavā un tās apkārtnē notika bezpilota lidaparātu uzbrukums. Saziņas lietotnes „Telegram” kanāli ziņo, ka Maskavā un Piemaskavā notriekti vairāki desmiti dronu. Savukārt Krievijas Aizsardzības ministrija ziņo par mazāku notriekto dronu skaitu. Maskavas varas iestādes tikmēr paziņoja, ka uzbrukuma rezultātā "vairākām ēkām tika nodarīti nelieli postījumi".

Kā vēsta telekanāls "Current Time", Maskavā viens drons ir trāpījis kādā 16 stāvu dzīvojamā mājā. Triecienā cietušo nav, taču mājas iedzīvotājus nācās evakuēt. Tika nodarīti postījumi mājas fasādei un stiklojumam. Vēl viens bezpilota lidaparāts ir trāpījis kādā 24 stāvu dzīvojamā ēkā, kas atrodas tā dēvētā "Jaunās Maskavas" rajonā. Tāpat ziņots, ka prestižā Maskavas rajonā "Ļeņinskij prospekt" drons ielidojis kādas ēkas 14. stāva dzīvokļa logos. Tāpat ziņots, ka prestižā Maskavas rajonā "Ļeņinkij prospekt" drons ielidojis kādas ēkas 14. stāva dzīvokļa logos. Drons esot bijis aprīkots ar trim sprādzienbīstamu ierīcēm.

Tikmēr Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins paziņoja, ka incidentu vietās darbojās operatīvie dienesti. Sobjaņins arī atzīmēja, ka uzbrukumā neviens cilvēks nav ticis “nopietni ievainots”, sakot, ka pēc medicīniskās palīdzības vērsušies divi cilvēki, nevienam nebija nepieciešama hospitalizācija.

Piemaskavas rajonos debesīs arī bija redzami bezpilota lidaparāti, kā arī bija dzirdami sprādzieni. Kā vēsta laikraksts "Novaja Gazeta", Maskavas apgabala gubernators Andrejs Vorobjovs paziņojis, ka vairāki bezpilota lidaparāti notriekti, tuvojoties Maskavai. Viņš norādīja, ka no rīta dažu reģiona rajonu iedzīvotāji varēja dzirdēt sprādzienu skaņas, ko radījusi pretgaisa aizsardzības sistēma.

Savukārt Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka Maskavai un Piemaskavai uzbrukuši astoņi bezpilota lidaparāti. Trīs, kas atradās Maskavas administratīvajā teritorijā, tika apturēti ar elektroniskā kara ieročiem. Vēl piecus bezpilota lidaparātus Maskavas apgabala administratīvajā teritorijā notriekusi pretgaisa raķešu sistēma.

Krievijas aizsardzības resors notikušajā uzbrukumā vainoja Ukrainu. Tikmēr Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks "Breakfast Show" raidījuma ēterā, komentējot bezpilota lidaparātu uzbrukumu Maskavai un Maskavas apgabalam, norādīja, ka Ukrainai un ukraiņiem daudz lielākas bažas sāgādā Krievijas bezpilota lidaparātu uzbrukumi Ukrainas teritorijai, jo īpaši Kijivai, kas tiek pakļauta uzbrukumiem gandrīz katru dienu.