Nacionālais Kino centrs līdz 14.aprīlim aicina bērnus un jauniešus vecumā no 12 līdz 16 gadiem pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā, tās darbs notiks tiešsaistē no 21. līdz 24.aprīlim ar noslēgumu 25.aprīlī.

Pieteikums, kurā norādīts dalībnieka vārds, uzvārds, pilsēta, e-pasts un telefona numurs, jāsūta uz jauniesufilmudiena@gmail.com.

Pieteikties aicina producente Marta Bite.

Latvija jau devīto reizi piedalās Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu balvas piešķiršanā, kuras laikā jaunieši vairāk nekā 30 valstīs noskatās trīs balvai nominētās filmas un nobalso par labāko - EKA Jauniešu balvas 2021 ieguvēju. Kamēr pandēmijas dēļ daudzviet kinoteātri ir slēgti, žūrijas darbs jau otro gadu norisinās tiešsaistē, tādējādi žūrijā var pieteikties arī jaunieši no citām Latvijas pilsētām, ne tikai no Rīgas.

Tāpat kā pagājušajā gadā, žūrijas dalībnieki nominētās filmas varēs noskatīties ar latviešu valodas subtitriem individuāli tiešsaistē no 21. līdz 24.aprīlim. Svētdien, 25.aprīlī, tāpat tiešsaistē žūrijas dalībnieki varēs apspriest nominētās filmas kopā ar režisoru Staņislavu Tokalovu, nobalsot par savu favorītu un sazināties ar žūrijas dalībniekiem no citām dalībvalstīm (šogad kopā 38).