Gada balva medniecībā iedibināta pirms  pieciem gadiem  kā augstākā atzinība par ieguldījumu medību saimniecības attīstībā un medību popularizēšanā Latvijā. Kopumā svinīgajā apbalvošanas ceremonijā “Gada balva medniecībā 2018” godinātas medniecības izcilības četrās nominācijās – “Par mūža ieguldījumu medniecībā”, “Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā”, “Par atbalstu medniecībai” un “Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā reģionā”. Daugavpils novada mednieku kolektīva ”Ambeļi” vadītājs Egils Rūtiņš, kurš pērn izveidoja Ambeļu medību namiņu un ir vairāku mednieku saietu rīkotājs, kļuva par laureātu nominācija par “Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā reģionā”.

Mednieku  kolektīva „Ambeļi”  vadītājs mednieks ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi un aktīvu pozīciju medniecības jomā Egils Rūtiņš izrāda kolektīva lepnumu - Medību namiņu, kurš ar Lauku atbalsta dienesta atbalstu izveidots vairāk nekā 100 gadus vecā un pamestā ēkā, tā atdzimusi jaunā veidolā.

“Te mums telpas nelieliem semināriem 20-25 cilvēkiem, neliela virtuvīte, otrs gals vēl neremontēts, tur būs gaļas pārstrādes vieta, ledusskapji. Te mums arī trofeju istaba. Te galvenokārt stirnu āžu trofejas. ”

Nupat par aktīvo darbošanos  mednieku kolektīva ”Ambeļi” vadītājs , mednieks Egils Rūtiņš  kļuva par laureātu  Gada balvā medniecībā, ko rīko biedrība “Latvijas Mednieku savienība” un žurnāls medniekiem MMD  jeb “Medības. Makšķerēšana. Daba” nominācijā  par “Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā reģionā.

“Balvu saņemt ikreiz ir patīkami, patīkami, ka tiek novērts tas, ko es daru un kolektīvs. Varu droši teikt, ka mednieku saime ir lielāka nekā tie 20 plus tūkstoši, kam ir mednieku apliecība. Tam ir jābūt sirdī, to grūti aprakstīt, tāpat kā mīlestību. Ne jau balvas dēļ mēs to darījām.. balva pati tevi atrod, tātad kāds novērtē tavu darbu. Mednieks ir dabas draugs, taču lai draudzētos vajadzīgas divas puses. Vienkārši deklarēt to, ka esi draugs ir stipri par maz. Ir jābūt otrai pusei, tātad dabai tevi jāpieņem, tā ir tā  otrā puse. Sēžot pie datora, televizora vai sēžot uz dīvāna nevar kļūt par dabas draugu. . Mednieki ir tie, kas mežā, es mežā esmu praktiski katru dienu. Ja kādu var saukt par dabas draugu, tad tie ir tieši mednieki. Tā nav tikai dzīvnieku medīšana. Tāpēc arī veidota šī trofeju istaba, ar dažādiem īpatņiem, arī mazāk vērtīgos, kuru jāizņem ārā sugas izkopšanai. Medniecība ir sarežģīts process kā jebkurš.. arī tautas deju dejošana, kas jāizkopj, un tad seko Dziesmu svētki kā kulminācija. Tā arī mums medniekiem. Mums svarīgi parādīt, ka mednieki nav dzērāji gumijas zābakos , kā kādreiz tika pieņems uzskatīt. Tie ir mūsu sasniegumi, tās ir mūsu trofejas, tas var patikt vai \nepatikt. Mēs sadarbojamies ar cilvēkiem, postījumu novēršanai, to pašu bebru jomā.”

Medniekam dabā ir sava  sūtība, pārliecināts medību kolektīva Ambeļi vadītājs, mednieks un “Gada balva medniecībā 2018” nominācijas “Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā reģionā” ieguvējs Egils Rūtiņš.

“Medīja vīri pirms mums, medījam mēs un svarīgi, lai būtu ko medīt mūsu bērniem un mūsu bērnu bērniem. Lai būtu tā dzīvnieku populācija mežā labā  kvalitatīvā stāvoklī. 

Tā ir tā mūsu sūtība. Balva ir patīkama, patīkami, ka tevi novērtē, taču tas nav pašmērķis, tas ir laikam sirdī. Mednieks.. mednieks.. jā  tas skan lepni.”