Lai varētu pilnvērtīgi rūpēties par ģimenes locekļa veselību, nepieciešams aprūpētāja atvaļinājums, Labklājības ministrijas un tās sociālo partneru rīkotajā tiešsaistes diskusijā "Iespēja īslaicīgi aprūpēt vai atbalstīt tuvinieku - kas jāzina par aprūpētāja atvaļinājumu?" uzsvēra nozares eksperti.

Labklājības ministrija sadarbībā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību un Latvijas Darba devēju konfederāciju 26. novembrī diskutēja par iespējām saņemt atvaļinājumu, lai īslaicīgi aprūpētu vai atbalstītu tuvinieku.

Lai dotos palīgā vecākiem vai vecvecākiem apmeklēt ārstu, sniegtu atbalstu vai aprūpētu tuviniekus medicīnisku iemeslu dēļ, šobrīd darbiniekiem visbiežāk draudzīgi jāvienojas ar darba devēju vai arī jāizmanto bezalgas atvaļinājuma vai slimības lapas sniegtās iespējas. Taču jau no 2022.gada 2.augusta darba ņēmējiem būs tiesības uz piecu darba dienu ilgu aprūpētāja atvaļinājumu kalendārā gada laikā.

Kas ir aprūpētāja atvaļinājums un kāpēc tas ir nepieciešams, skaidro Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite.

Viedokli izsaka Darba devēju konfederācijas drošības un veselības aprūpes eksperts Pēteris Leiškalns.