Latvijas lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs", Latvijas Restorānu biedrība (LRB) un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) sākusi akciju "Nē plastmasai! Jā terasēm!", pievēršot uzmanību lielajam ēdināšanas uzņēmumu izmantotajam plastmasas trauku daudzumam laikā, kad to darbība klātienē klātienē nav ļauta.

Restorāna "Vairāk saules" pavārs Endijs Bērziņš norāda, ka šobrīd restorānos plastmasas traukupatēriņš ir dubultojies un pat vairāk, salīdzinot ar pagājušo gadu.

"Man liekas, ka mēs pilnīgi nevajadzīgi piesārņojam Latviju. Lielais sauklis ir par to, ka mēģinām diskutēt ar valdību, ka piekrītam, ka pagaidām vēl nevar atvērt restorānus, mēs piekrītam, ka iekštelpās vēl nevar ēst. Bet absurda situācija ir par terasēm, jo cilvēki uz soliņa parkā var ēst, viņi var ēst mašīnā, bet ar divu metru distanci pie stāvgalda nevar ēst. Tas, liekas, ir neizdarīts darbs no padomnieku puses," atzīst Endijs Bērziņš.

Ēdinātāji gatavi atvērt terases jau tagad, nevis maijā. Bērziņš norāda, ka daudzas valstis jau atvērušas āra terases. Viņš arī uzskata, ka tikšanās ārtelpās ir droša.

"Vai cilvēki tiekas āra terasē un paraksta kaut kādus līgumus, vai tiekas iekštelpās, es uzskatu, ka terasē ir drošāk," atzīst Endijs Bērziņš.