22.septembrī noslēdzās Eiropas ceļu policijas tīkla organizētā akcija "ROADPOL Drošības dienas". Tās laikā uz Latvijas ceļiem Valsts policijas darbinieki fiksējuši 1647 transportlīdzekļu vadītājus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, pieķerti 83 autovadītāji, kas vadījuši savu spēkratu alkohola reibumā, savukārt trīs narkotisko vielu iespaidā. Tāpat fiksēti 66 agresīvie braucēji un aptuveni 250 pārkāpumi par drošības jostu nelietošanu braukšanas laikā.

Akcijas "ROADPOL Drošības dienas" laikā Valsts policija visā Latvijā, papildu ikdienas satiksmes uzraudzībai, veica pastiprinātu ceļu satiksmes kontroli, īpašu uzmanību pievēršot gan mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, gan autovadītājiem, kā arī pareizai pasažieru pārvadāšanai. Lai gan Valsts policija pastiprinātās kontroles laikā ir novērsusi vairākus īpaši bīstamus pārkāpumus, piemēram, braukšanu reibumā, kam varētu būt smagas sekas, šajā nedēļā uz ceļiem tāpat ir traģiski gājušas bojā sešas personas.

Akcijas "ROADPOL Drošības dienu" galvenais mērķis bija kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem. Diemžēl šis mērķis netika sasniegts, jo akcijas laikā ceļu satiksmes negadījumos visā valstī cieta 80 personas un sešas personas gāja bojā.

Plašāk stāsta Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.