Jau četrpadsmito reizi Rēzeknē godinātas daiļā dzimuma pārstāves konkursā “Gada sieviete Rēzeknē”. Šogad balvai tika pieteiktas 11 rēzeknietes, no kurām galveno “Gada sievietes Rēzeknē” balvu saņēma Rēzeknes krievu tautas teātra aktrise, pensionāre Gaļina Zaķe, kura pērn nosvinēja nosvinēja 80 gadu jubileju, ir sabiedriski aktīva, piedalās pasākumos un teātra izrādēs.

Aktrise Gaļina Zaķe pērn ar monoizrādi “Svešā vecmāmiņa” Igora Mihailova režijā piedalījās starptautiskajā monoizrāžu festivālā Polijā un ieguva pirmo vietu aktieru amatieru vidū. Gaļinai kā aktrisei ir četrdesmit gadu stāžs uz skatuves. Gaļina pirms 60 gadiem kāpa uz skatuves, lai piepildītu savu bērnības sapni - kļūtu par aktrisi un būtu, kā pati Gaļina saka, šajā dvēseliskajā vietā. Uz skatuves viņu uzrunā daudzveidība, skaistums, cilvēki, literatūra, mūzika - tā ir iespēja sevi dvēseliski bagātināt, ar savu iekšējo pasauli vēlas dalīties arī ar citiem, lai skatītāji gribētu kļūt labāki. Svetlana Semeņaka, kas ir režisore un Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama direktore, raksturojot Gaļinu Zaķi, atzīst, ka viņas sniegums pērn  monoizrāžu festivālā skatītājus nespēja atstāt vienaldzīgus.

“Izrāde “Svešā vecmāmiņa” viņa ir ļoti vienkārša un ļoti sirsnīga. Cilvēki vienkārši raud tāpēc, ka tas skar katra cilvēka dvēseles jūtas, īstas jūtas. Kā poļi teica, ka neskatoties uz to, ka ir valodas barjera, viņi visu sapratuši, jo tā ir īsta izrāde, ” saka Svetlana Semeņaka.

Izrāde, kurai nevajag ne dekorācijas, ne ko citu, jo īsts cilvēks runā no skatuves. Tās garums ir stunda un desmit minūtes, kā pati aktrise saka, uz skatuves pavadītais laiks un sajūtas ir grūti izskaidrot.

“Tā ir tāda laime, tas ir tik forši, it kā tu būtu citā realitātē. Es jau domāju, ka esmu veca, mājās guļu uz dīvāna un domāju, vai tiešām tā esmu es. Esi uz tāda viļņa, ka nesaproti, kas ar tevi notiek. Es pat domāju, ja mani mīļotais cilvēks pamestu, tas būtu sīkums, salīdzinājumā ar to prieku,” saka Gaļina Zaķe.

Konkursu “Gada sieviete Rēzeknē” organizē uzņēmīgo sieviešu klubs “Sentio”. Šogad konkursam tika pieteiktas 11 rēzeknietes.