Turpmāk likums atļauj internetā iegādāties alkoholu. Likumā atļauts realizēt akcīzes preces, izmantojot distances līgumu, izņemot tabakas izstrādājumus un elektroniskajās cigaretēs izmantojamos šķidrumus. Reizē aizliegts realizēt alkoholiskos dzērienus personām, kuras jaunākas par 18 gadiem, kā arī aizliegts alkoholu realizēt laikā no plkst.22 līdz plkst.8.
Likums zaudēs spēku ar īpašu likumu. Šā likuma normas piemērojamas no ārkārtējās situācijas izsludināšanas brīža, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Specializēto dzērienu veikalu ķēde "Latvijas balzams veikali" sākusi tiešsaistes tirdzniecību uzņēmuma mājaslapā, nodrošinot produktu piegādi uz mājām. Ēdienu piegādes uzņēmumi, savukārt, strādā pie risinājuma pilngadības pārbaudei alkoholisko dzērienu pārdošanai internetā.

Distances līgums ir patērētāja un pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja vienošanās, ko tie noslēguši, vienlaikus neatrodoties vienā un tajā pašā vietā, bet līdz līguma slēgšanas brīdim un līguma slēgšanas brīdī izmantojot vienu vai vairākus distances saziņas līdzekļus, kā arī organizētu preču pārdošanas vai pakalpojumu sniegšanas shēmu. Par distances saziņas līdzekļiem uzskatāmi tālrunis, tīmeklis, elektroniskais pasts, televīzija, fakss, katalogs, presē publicētās reklāmas, kurām pievienots pasūtījuma kupons, un citi informācijas nosūtīšanas un pārraidīšanas distances līdzekļi. 

Skaidro Valsts ieņēmumu dienesta akcīzes preču aprites daļas vadītāja Baiba Šmite-Roķe. Komentē Latvijas alkohola nozares asociācijas izpilddirektors Dāvis Vītols. Psihoterapeites Benitas Griškevičas un narkoloģes Ingas Landsmanes viedoklis.