Šorīt apmēram 300 Latvijas skolās tika saņemti draudu epasti par it kā iespējamiem drošības riskiem. Līdz ar to daudzviet skolēnus evakuēja un mācību dienu pārtrauca. Daļā izglītības iestāžu gan darbs turpinājās kā ierasts, jo Valsts policija jau laicīgi norādīja, ka saņemti zema riska draudi un satraukumam nav pamata.

Daļā Latvijas skolu šis rīts iesākās pavisam satraucoši – tika saņemti identiski epasti krievu valodā, kas informēja par terorisma draudiem. Valsts policijā informē, ka šādu epastu saņēma apmēram 300 izglītības iestādēs. Skolu direktori nekavējoties steidza ziņot policijai un pašvaldībai, un daudzviet ņemot vērā to un to plānu izglītības iestādēs notika evakuācijas un mācību stundas tika atceltas. Arī Mārupes novadā draudus saņēma visās izglītības iestādēs. Pirmie epasti pienākuši ap pusdesmitiem rītā, tā stāsta izpilddirektora vietniece izglītības jautājumos Evija Papule.

Berni ir mierā un drošībā. Tā var teikt par situāciju šodien Baložu bērnudārzā „Avotiņš”, kur arī - līdzīgi kā citviet Latvijā - bērnus draudu dēļ evakuēja. Latvijas Radio uzrunātie bērnudārza darbinieki norādīja, ka paniku celt nevajag. Savukārt tuviniekiem, lai atbrauktu pēc savām atvasēm, bija steidzami jāmaina dienas plānus.

Bet ko šāds atgadījums nozīmē valsts drošībai un kā vērtējama policijas, amatpersonu un mediju darbība, analizē Valsts Kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs Rihards Bambals.