Apgabaltiesa attaisnojusi visus apsūdzētos otrajā digitālās televīzijas krimināllietā. Tostarp attaisnots bijušais satiksmes ministrs, tagadējais 14. Saeimas deputāts Ainārs Šlesers no "Latvija pirmajā vietā". Apsūdzības šajā lietā saistītas ar digitālās televīzijas ieviešanu Latvijā pirms vairāk nekā 10 gadiem.

Prokuratūra uzskata, ka Satiksmes ministrija Šlesera vadībā panākusi, ka projektam mākslīgi caur konkursu piesaistīts uzņēmums "Hannu Digital" kā "Lattelecom" partneris. Tā rezultātā "Hannu Digital" ieguva "Tet" finanšu līdzekļus aptuveni trīs miljonu eiro apmērā un nepamatoti arī sadārdzinājis valsts mēroga projektu. Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnesis Guntars Stūris norāda, ka apelācijas instances tiesa konstatējusi, ka pirmās instances tiesa šajā lietā pieļāvusi krimināllikuma un kriminālprocesa likuma pārkāpumus.

Rīgas apgabaltiesas pilnais spriedums otrajā digitālās televīzijas krimināllietā būs pieejams 18. augustā. Bez Šlesera šajā lietā apsūdzības izvirzītas arī bijušajam premjeram Andrim Šķēlem, tā laika telekomunikāciju uzņēmuma "Tet" vadītājam Jurim Gulbim, bijušajam Latvijas Valsts radio un televīzijas vadītājam Laurim Dripem, uzņēmuma "Hannu Digital" valdes loceklim Gintaram Kavacim un citām amatpersonām.

Lietu un spriedumu komentē Latvijas Radio Pētnieciskās žurnālistikas nodaļas žurnālists Andrejs Vasks.