Daugavpils cietokšņa telpās izvietotais antikvariāts nepretendē uz muzeju eksponātu statusu, taču ļauj izjust senatnes lietu krāšņumu, daudzveidību  un  to vēsturisko gājumu. Cietokšņa atmosfēra to sekmē, saka mēbeļu un interjera salona-antikvariāta “Vintaža” darbinieki, dodot iespēju vienā no cietokšņa vēsturiskajām ēkām apmeklētājiem iegrimt senlaicīgo lietu - mēbeļu, interjera priekšmetu un ieroču pasaulē.

Daugavpils cietoksnī,  vienā no vēl nerestaurētajām  ēkām Nikolajā ielā 9, otrā stāva plašajās telpās izvietojies mēbeļu un interjera salons “Vintāža”. Bijušajās provianta magazīnas jeb noliktavas telpas ir gluži kā radītas izstādītajām lietām.

“Napoleona laikā šīs telpas bija kā glabātuves, ja Cietokšņa vārtus aizvērtu , tad te iekšpusē palikušie varētu pārtikt veselu gadu. Padomju gados te aviācijas inženieri mācījās. Mēs esam izvietojušies divās zāles, katra no tām ir ap 130 kvadrātmetriem,”  stāsta salona gide Valērija Siņica.

Salonā vienkopus dažādu laiku senlaicīgas mēbeles pulksteņi, vāzes, tērpi, gleznas. Tā ir salona saimnieka kolekcija un dažas lietas ir ar  muzeja vērību.

“Te ir vairāk nekā 600 eksponāti. Tā ir salona saimnieka kolekcija. Visas mēbeles, interjera priekšmeti tiek vesti no vecās Eiropas - Itālijas, Francijas, Nīderlandes. Šobrīd lepojamies ar unikālu Vācijas meistaru grīdas pulksteni.”

Pati Valērija Siņica ir arī fotogrāfe un studē grafikas  dizainu, viņai pašai  katra no šīm salona lietām ir kā jauns atklājums un ieskats vēsturē. Šobrīd salona lepnums ir arī ieroču kopijas.

“Esam pirmie Latvijā, kas noslēguši līgumu ar Spānijas vēsturisko ieroču kopiju ražotāju,” atklāj Valērija.

Šis  salons Daugavpils cietoksnī  jau kļuvis par iecienītu  fotosesiju un arī videoklipu tapšanas vietu, bet  interjera priekšmeti kļūst par teātru izrāžu atribūtiem ,  nonāk kādā no  atjaunotajām muižām vai senlaicīgo lietu kolekcionāru īpašumā, un, protams, kopumā kā apskates muzejs kalpo Daugavpils cietokšņa apmeklētājiem.