Ukraina "nekad nepiedos" Maskavai par Kijivas piepilsētas Bučas okupāciju un tur pastrādātajiem kara noziegumiem un civiliedzīvotāju slepkavībām. Tā šodien, 31. martā, paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Šodien aprit gads, kopš Krievijas karaspēks atkāpās no Kijivas piepilsētas Bučas, un gaismā nāca okupācijas periodā pastrādātās zvērības. Zelenskis paudis, ka Bučas slaktiņš kļuvis par Krievijas karaspēka "pastrādāto zvērību simbolu" un solīja sodīt katru noziedznieku.

Piektdien, pieminot gadskārtu kopš Krievijas karaspēka aiziešanas no Kijivas pievārtes, visas dienas garumā uzmanības centrā ir Bučas pilsēta. Ukrainas mediji šodien savas studijas pārcēluši uz Buču, uz turieni devušās Ukrainas augstākās amatpersonas ar prezidentu Volodimiru Zelenski priekšgalā.

Vakarā paredzēta gaismas akcija, ar svecītēm pieminot nogalinātos. Bučas iedzīvotāji vēsta, ka tas, kas tur notika pirms gada, nekad netiks aizmirsts un piedots.

Pagājušā gada 31. martā pēc Krievijas karaspēka atkāpšanās no Bučas te atklājās prātam neaptveramas ainas – ar civiliedzīvotāju līķiem ielās, māju pagalmos, pagrabos un masu kapos.