Šorīt, 2. aprīlī, skolā Somijas galvaspilsētas tuvumā nepilngadīgs zēns sarīkoja apšaudi, nogalinot vienu un smagi ievainojot divus vienaudžus. Incidents notika Helsinku tuvumā esošajā Vantā pilsētas skolā. Uzbrucējs aizturēts Helsinkos nepilnas stundas laikā pēc notikušā. Policija notikušo izmeklē attiecīgi kā slepkavību un kā slepkavības mēģinājumu.

 

Policija saņēma izsaukumu uz Viertolas skolu Vantā īsi pēc deviņiem rītā. Deviņu minūšu laikā uz notikuma vietu ieradās pirmās policijas vienības, drīz pēc tam arī ātrās palīdzības brigādes. Somijas sabiedriskās raidorganizācijas „Yle” korespondente ziņoja, ka pie skolas bija vērojama liela operatīvo dienestu klātbūtne.

Skolas ēkā, kurā notika incidents, mācās trešās līdz sestās klases audzēkņi. Pēc apšaudes sākuma audzēkņi palika klašu telpās. Tikmēr atbildīgās iestādes aicināja iedzīvotājus turēties pēc iespējas tālāk no notikuma vietas un palikt iekštelpās, nelaižot tajās nepazīstamus cilvēkus. Audzēkņus no skolas palaida tikai pusdienlaikā vecāku pavadībā.

Kāds aculiecinieks avīzei „Iltalehti” norādīja, ka šāvieni bija labi dzirdami skolas pagalmā. Pēc tam bija dzirdami kliedzieni un bērni skrēja pāri pagalmam.

Īsi pēc notikušā policija veica pārbaudes arī vairākās citās apkārtnē esošajās skolās.

Uzbrucējs aizbēga no notikuma vietas. Policija viņu aizturēja ap desmitiem no rīta Helsinku pilsētas ziemeļos. Viņš likumsargiem neizrādīja pretošanos un tika nogādāts policijas iecirknī. Pie viņa atrada noziegumā izmantoto ieroci. Pēc policijas ziņām, ierocis reģistrēts uz tuvinieka vārda. Aizdomās turamo, kuram ir divpadsmit gadu, saskaņā ar Somijas likumiem nevar saukt pie kriminālatbildības. Viņam arī nedrīkst piemērot apcietinājumu, tā kā viņš nav sasniedzis 15 gadu vecumu. Pusaudzis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā.

Sākotnēji tika ziņots par trim ievainotajiem, taču preses konferencē pusdienlaikā policijas pārstāvji apstiprināja, ka notikumā dzīvību zaudēja viens sestās klases audzēknis, kuram bija divpadsmit gadu.