Latvijā 55% aptaujāto skolēnu nejūtas gatavi, lai maijā kārtotu centralizētos eksāmenus, liecina "Edurio" platformas aptauja par 12.klašu un beidzamo kursu skolēnu gatavībucentralizētajiem eksāmeniem. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu skolēnu negatavību eksāmeniem ir pieaugusi par trīs procentpunktiem.

Tāpat kā pērn vidēju gatavību centralizētajiem eksāmeniem šogad pauda 34% aptaujāto skolēnu. Savukārt pārliecinātu gatavību maija pārbaudījumiem pauda 10% skolēnu, kas ir par četriem procentpunktiem mazāk nekā pērn.

Skolēnu minētie iemesli, kāpēc nejūtas gatavi eksāmeniem, ir, ka attālināti ir slikts mācību process, arī min objektīvus iemeslus, piemēram, latviešu valoda pirmajā pusgadā bija tikai divas reizes, raidījumā Pēcpusdiena atklāj "Edurio" pārstāvis Gatis Narvaišs.

Vēl aptaujā minētie iemesli, ka attālinātās mācībās vairāk aizmirst nekā iemācās kaut ko jaunu; arī iesniedzot uzdevumus skolēni šobrīd redz atzīmi, bet savas kļūdas apskatīt nevar; mācīties no mājām ir grūti gan zoom jeb tiešsaistes stundas, gan arī grūti sevi piespiest mācīties, tāpat ir grūti mācīties sēžot gultā, ilgstoši sēžot pie datora.

"Psiholoģiski grūts laiks, ir skolēni, kas saka, ka viņiem nav vēlmes, nejutīsies gatavi, nav pārliecības par saviem spēkiem, ir satraukuma līmenis, trūkst atbalsta no skolas un to meklē, ejot pie privātskolotājiem," norāda Gatis Narvaišs.

Viedokli izsaka Valsts izglītības un satura centra, vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle.