Latvijas iedzīvotāji par piemērotāko no minētajām 6 novietnēm (rūpniecības preču tirgus teritorija, Andrejsala, Rīgas Kongresu nams, Elizabetes iela 2, AB dambis, Raņķa dambis) Rīgas centrā Nacionālās akustiskās koncertzāles izbūvei uzskata Rīgas Kongresu namu, liecina 2021. gada decembrī tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas dati.

20. janvārī Kultūras ministrija (KM) un Latvijas Arhitektu savienība (LAS) tiešsaistes seminārā #RīgaiSavuKoncertzāli informēja sabiedrību par aizvadītajā gadā īstenotajā pētījumā izvirzītajām 6 Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnēm Rīgas centrā. No tām padziļināti tika aplūkotas LAS izvirzītās 3 novietnes ar vislielāko potenciālu attiecībā uz stratēģisko un pilsētvides attīstību, kā arī ietekmi uz nākotnes sabiedrību – rūpniecības preču tirgus teritorija, Andrejsala un Rīgas Kongresu nams.

Par azivadīto semināru un to, kādi aspekti tiks ņemti vērā, izvēloties gala variantu koncertzāles būvniecībai, skaidro kultūras ministrs Nauris Puntulis.