Jaunais zāļu uzcenojuma modelis, ko izstrādājusi Veselības ministrija, neapmierina aptiekas un zāļu ražotājus. Pastāv bažas, ka mazās aptiekas reģionos vienkārši pārtrauks savu darbību, jo kļūs nerentablas. Tomēr Veselības ministrija mierina, ka bažām nav pamata un izmaiņas ir nepieciešamas.

Veselības ministrijas plāns samazināt kompensējamo medikamentu cenas par 15 - 20% radīs pozitīvu ieguvumu tikai iedzīvotājiem, norāda, aptiekas un zāļu ražotāji. Nozares pārstāvji bažījas, ka tas nav pareizais risinājums šobrīd bez papildu investīcijām kompensējamo zāļu nodrošināšanā.

Zināms, ka jaunais zāļu kompensēšanas modelis attiektos uz dārgajiem medikamentiem, kas maksā vairākus desmitus eiro. Veselības ministrija norāda, ka izmaiņas nepieciešamas, lai zāļu uzcenojums būtu izlīdzināts līdzīgi kā tas ir Lietuvā un Igaunijā, uz Latvijas iedzīvotājiem nebūtu nepieciešams doties uz kaimiņvalstīm, lai iegādātos zāles tur.

Tomēr Aptieku biedrība ir pret šādām izmaiņām, jo bez attiecīga papildus finansējuma, daudzas individuālās aptiekas kļūs nerentablas tieši reģionos, tādējādi atņemot iespēju iedzīvotājiem zāles iegādāties tuvāk savai dzīvesvietai. Aptieku biedrības valdes priekšsēdētāja Agnese Ritene norāda, ka Veselības ministrijas noteiktais periods - viens gads, varētu radīt neatgriezeniskus notikumus nozarē, tādējādi nebūtu vairs iespējams kaut ko mainīt: