Deputāti jau šonedēļ sāks vērtēt, vai bez Varakļānu novada pievienošanas Madonas novadam ir gaidāmas vēl kādas izmaiņas novadu kartē. Idejās likuma izmaiņām izteikta vēlme atjaunot dažus agrākos novadus, kā arī vairāk uzmanības veltīt Rīgas un Pierīgas ekonomiskajam izrāvienam. Valdošajā koalīcijā gan domas par novadu pārskatīšanu atšķiras.

Pārsvarā priekšlikumus iesnieguši pārstāvji no tiem politiskajiem spēkiem, kas bija pret administratīvo teritoriju reformas norisi pirms trīs četriem gadiem. Priekšlikumu iesniegšanā "sacenšas" "Apvienotais saraksts" un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS). Abas rosina atjaunot vairākus novadus tajās robežās, kas bija spēkā līdz 2021. gadam.

„Apvienotā saraksta” frakcijas deputāts Māris Sprindžuks rosinājis noteikt, ka lielo pilsētu pašvaldības teritorijā jābūt ne mazāk kā 20 000 pastāvīgo iedzīvotāju un novada teritorijā ne mazāk kā 7000 pastāvīgo iedzīvotāju. ZZS pārstāves Saeimas priekšsēdētājas Daigas Mieriņas līdzīgs priekšlikums paredz noteikt 8000 deklarētu iedzīvotāju slieksni.