Latvijas nacionālā lidsabiedrība “airBaltic” 30.martā veic pēdējo repatriācijas reisu no Frankfurtes Vācijā uz Rīgu. Ar šo reisu varēs atceļot līdz 140 pasažieriem.

“Šīs divas nedēļas mūsu prioritāte ir bijuši Latvijas ceļotāji, kas bija nonākuši lielākoties neparedzētā situācijā. Un tie, kuriem patiešām mainījās ceļošanas plāni tādēļ, ka notika pasaulē tā, kā notika,” raidījumā Pēcpusdiena skaidro Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Beķeris atklāj, ka ir bijis 21 bijis šāds reiss pēc Ārlietu ministrijas pieprasījuma no astoņām dažādām valstīm. Ieskaitot šodienas reisu, vairāk nekā 2200 Latvijas valstspiederīgāko būs atgriezušies.

Viņš arī norāda, ka ir bijuši daudzi citi ceļi, kā atgriezties Latvijā, tāpēc noteikti to cilvēku skaits, kas ir atgriezušies, ir daudz lielāks.

Beķeris arī aicina visus, kas vēl ir ceļā, rūpīgi plānot atgriešanos un noteikti sazināties ar Ārlietu ministrijas konsulāro dienestu, ja ir nepieciešamā palīdzība, jo daudzās valstīs ir noteikti ierobežojumi, ir ārkārtīgi apgrūtināta ceļošana pa sauszemi.

“Regulārie reisi vairāk nebūs, bet ir individuālie ceļotāji, kuriem joprojām meklējam risinājumus. Strādājām, lai pamatā varētu atgriezties tie, kuri īslaicīgi bija aizbraukuši no Latvijas un kuru plāni bija būtiski jāmaina krīzes dēļ," norāda Beķeris