Ārkārtējās situācijas laikā personas bez Covid-19 sertifikāta, kas apliecina vakcināciju vai pārslimošanu, varēs apmeklēt tikai noteiktas kategorijas veikalus. Bet lielveikalos, ko cilvēki bija iecienījuši apmeklēt, bija ierīkoti arī vakcinācijas punkti.

Kā turpmāk plānots organizēt vakcināciju, skaidro Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva. Viņa norāda, ka no visiem vakcinācijas punktiem, kas bija izvietoti tirdzniecības centros, nedarbosies tikai tas, kas bija galerijā "Rīga". Pārējie vakcinācijas punkti strādās, vai nu iepriekšējās vietās vai būs pārvietoti tā paša tirdzniecības centra teritorijā.

11. un 12. oktobrī, iespējams, cilvēkiem jāsaskaras ar nelielām neērtībām, kamēr tirdzniecības centri pārkārto savu darbību atbilstoši ārkārtas situācijas prasībām.

Daļa vakcinācijas punktu, kas bija iekštelpās tirdzniecības centros, tiks pārcelti uz īpašām teltīm ārtelpās, bet ir daudz vietu, kur var norobežot zaļā sertifikāta īpašnieku kustību, lai tie, kuri vēl nav vakcinēti, varētu saņemt poti un līdz ar to sertifikātu.