Ārkārtas situācija, kas izsludināta, lai ierobežotu vīrusa “Covid-19” izplatību, ietekmē gan uzņēmējus, gan darba ņēmējus dažādās jomās.

Lai nodrošinātu atbalstu uzņēmējdarbībai un nodarbinātajiem, plānots uzņēmējiem paredzēt nodokļu brīvdienas līdz trim gadiem, 16.martā pēc vadības grupas uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 radīto ekonomisko seku operatīvai novēršanai žurnālistiem sacīja tās vadītājs finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Savukārt attiecībā uz darba ņēmējiem Ekonomikas ministrija piedāvā starp valdību, darba devējiem un arodbiedrību panākt vienošanos, ka darbiniekus vienkāršotā veidā var nosūtīt bezalgas atvaļinājumā. Savukārt šiem darbiniekiem bankas iesaldē kredītmaksājumus un citas saistības, līdz dzīve vairāk vai mazāk atgriežas ierastajās sliedēs.

Kas jāņem vērā darba devējiem un darba ņēmējiem šajā situācijā, skaidro Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Jurists, konsultants darba tiesisko attiecību jautājumos Kaspars Rācenājs.

Nodarbinātības valsts aģentūras Rīgas reģionālās filiāles vadītājas vietniece Sandra Tarabrina skaidro, kā var pieteikties bezdarbnieku pabalstam.

Viedokli izsaka Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Ieva Jaunzeme.