Ārlietu ministrija (ĀM) 15. jūnijā uzsākusi informatīvu kampaņu, kuras mērķis, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai Latvijā un citviet pasaulē, ir sniegt ieteikumus Latvijas iedzīvotājiem ceļošanai šovasar.  Kampaņa ilgs līdz 25. jūnijam. Tajā iekļauti astoņi ieteikumi. 

Ministrijas mērķis ir vērst iedzīvotāju domāšanu uz saprātīgu lēmumu pieņemšanu saistībā ar ceļošanu, izzinot situāciju un uzņemoties riskus. ĀM akcentēja, ka pašreiz, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju gan Latvijā, gan citur pasaulē, riski pastāvīgi mainās.

Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa Latvijas Radio programmai Labrīt sacīja, ka par drošu ceļošanu vēl nevar runāt, ceļojumi ir saistīti ar riskiem. No 1.jūlija ES darbosies Covid sertifikāts, kas nodrošinās drošāku iespēju ceļojot, taču ārpus ES tas nedarbojas.

Ceļojot vai plānojot to darīt, vajadzētu izpētīt situāciju uz valsti, kur plānot iebraukt. Dažkārt atšķirīgi noteikumi var būt arī valstu reģionos, noteikumi var atšķirties arī starp aviopārvadātājiem. Iedzīvotāji informāciju var meklēt ministrijas Konsulārā departamenta lapā, kur tā tiek saņemta no oficiālajiem kanāliem.

Konsulārā departamenta direktore aicina izmantot arī tūroperatoru padomus un palīdzību.

Raidījumā Pēcpusdiena par kampaņu vairāk stāsta Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Viedokli izsaka Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle Anta Jokste.