No 15.maija atjaunos gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus uz Lietuvu un Igauniju, ceturtdien ārkārtas sēdē lēmis Ministru kabinets. Valdība rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu iekļāvusi punktu, kas paredz ar 15.maiju atsākt starptautiskos pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa pārvadājumus uz Lietuvu un Igauniju vai no Lietuvas un Igaunijas.

Kas jāņem vērā, lai droši dotos uz tuvākajām ārzemēm ar sabiedrisko transportu, skaidro Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Viņš aicina rūpīgi izpētīt drošības noteikumus, kādi jāievēro kaimiņvalstīs. Ārvalstu ieviestos Covid-19 izplatības ierobežojumus var iepazīt Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Ārlietu ministrija neaicina uzreiz doties, atbildīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un noteikti ņemt vērā, ka nevar ceļot neviena persona, kurai ir Covid-19 simptomi vai noteikta pašizolācija. Jāievēro arī abās kaimiņvalstīs noteiktie ierobežojumi.

Lietuva vēl vismaz visu maiju turpinās robežkontroli. Jārēķinās ar pārbaudēm. Ar Lietuvu no 15.maija būs trīs robežšķērsošanas punkti Rucavā, Grenctālē un Medumos. Šajos punktos varēs šķērsot robežu arī ar privāto transportu. No 18.maija būs atvērts arī Meitenes robežšķērsošanas punkts.

Igaunija atceļ robežkontroli, Ainažu un Valkas robežšķērsošanas punkti būs atvērti un pārbaudes nebūs.

Beķeris arī atgādina, ka Lietuvā ir stingrākas prasības sejas aizsegu lietošanai, obligāti jālieto maskas tirdzniecības vietās - tirgos, veikalos, sabiedriskajā transportā, ekskursijās, pasākumos. Pārsvarā ir slēgtas ir atpūtas un izklaides vietas.