13. augustā VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) kopā ar visām iesaistītajām pusēm svinīgi nodeva atjaunotā Latvijas Okupācijas muzeja kompleksa atslēgas ekspozīcijas ierīkošanai Latviešu Strēlnieku laukumā Rīgā. Vēsturiskajai muzeja ēkai tapusi piebūve – Nākotnes nams. Pārbūves rezultātā muzejs ieguvis teju divas reizes plašākas telpas – telpas jaunajai ekspozīcijai, mūsdienīgus darba kabinetus, speciāli aprīkotas muzeja krātuves un arhīva telpas.

Vienotu ansambli ar atjaunoto namu veido tam līdzās esošais vērienīgais vides objekts – memoriāls padomju okupācijas upuru piemiņai “Vēstures taktīla” 10 metru augstumā un 18 metru platumā, kas ir kā simbolisks apliecinājums saiknei starp šodienu un traģisko notikumu Latvijas vēsturē, kad 1941. gadā padomju režīms izsūtīja svešumā vairāk nekā 15 tūkstošus Latvijas pilsoņu. Memoriāls aprīkots ar speciālām audiovizuālām iekārtām, kas veido skaņas, vibrācijas un gaismas efektus, kas iekļausies Rīgas pilsētas vidē un no šodienas ir pieejami sabiedrībai. Memoriāla skaņas risinājumus veidojis mākslinieks Voldemārs Johansons, atskaņotie represijās cietušo personu uzvārdi ir sintezēti ar “Tildes” mākslīgā intelekta tehnoloģijas palīdzību. Nama priekšpagalmā uz Daugavas pusi sastādīti bērzi, tādejādi atspoguļot ideju par bērzu birzi, kas raksturo latvisko ainavu.

Par nozīmīgo notikumu - sarunas ar VAS "Valsts nekustamie īpašumi" valdes priekšsēdētāju Renāru Griškeviču, Latvijas Okupācijas muzeja Galvenā krājuma glabātāju, direktora vietnieci Taigu Kokneviču un Lidiju LasmaniDoroņinu.