Iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19 varēs veikt arī farmaceiti aptiekās. To paredz Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie par steidzamiem atzītie grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā. Potēt drīkstēs farmaceits, kurš ieguvis teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas vakcinācijā.

 Ministru kabinetam vēl būs jānosaka profesionālās kompetences prasības farmaceitiem, kuri veic vakcināciju.

Aptiekas pašas varēs brīvi noteikt, vai tās vēlas sniegt vakcinācijas pakalpojumus. Iespēja aptiekās vakcinēties pret Covid-19, sezonālo gripu un ērču encefalītu ļaus mazināt ģimenes ārstu pārslodzes risku, norādīts likumprojekta anotācijā.

Kādas būs farmaceitu pilnvaras, skaidro Saeimas sociālo un darba lietu komisijas, kura virzīja grozījumus, priekšsēdētājs Andris Skride.

Lēmumu vērtē Farmaceitu biedrības vadītāja Dace Ķikute atzīst, ka farmaceiti apzinās, ka tas ir nopietns solis un izaicinājums. Viņa vērtē, ka tas nebūs masveidā aptiekās un vispirms to varētu veikt aptiekās, kurām atsevišķas telpas

Skeptisks par to, ka arī farmaceiti varētu vakcinēt cilvēkus, ir "Veselības centra 4" valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds. Ja nu vienīgi šobrīd, lai palielinātu vakcinācijas aptveri pret Covid-19.