No šodienas, 22. februāra, mācības klātienē sākumskolas grupā drīkst uzsāk 25 pašvaldībās. Drošās pašvaldības noteiktas pēc kumulatīvā ar Covid-19 saslimstības rādītājam – tam ir jābūt zem 200 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Noteikta arī 10% svārstību robeža – tātad maksimāli pieļaujamais kumulatīvais rādītājs ir 220 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Pēc ministru kabineta lemtā atļauja to darīt ir Alsungas, Auces, Burtnieku, Cesvaines, Dagdas, Durbes, Ērgļu, Ķeguma, Krustpils, Kuldīgas, Mālpils, Mērsraga, Naukšēnu, Neretas, Pāvilostas, Pļaviņas, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu, Siguldas, Skrīveru, Skrundas, Tērvetes, Vecumnieku un Vecpiebalgas novadu skolām. Vairākas, piemēram Skrīveru un Pļaviņu, kā arī Cesvaines novadi jau paziņojuši, ka mācības klātienē tomēr neatsāks, jo tos bažīgus dara epidemioloģiskā situācija blakus novados.

Krustpils novadā darbu sāka piecas skolas, arī Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola. Kā aizritēja pirmā dienā un cik bērni bija izvēlējušies mācības klātienē, stāsta skolas direktore Līga Zalāne.

Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas direktore Līga Zalāne