Šodien, 21. jūnijā, beidzas vecāku iesniegumu pieņemšana par otrās svešvalodas maiņu skolās. Vecāku viedokļi ir atšķirīgi, jo māc arī bažas par to, kurš mācīs jauno svešvalodu, ja trūkst skolotāju. Izglītības un zinātnes ministrija mierina, ka būšot pieejami kursi un kvalifikācijas maiņas iespēja. Ja būšot pieprasījums, veidosies arī piedāvājums. Kāda situācija ir Rīgas un Daugavpils skolās un vai galvaspilsētā ir gatavi atteikties no krievu valodas? Galu galā, ko saka paši skolotāji, jo tieši uz viņiem pleciem gulsies jaunās izmaiņas.
Vecāku viedokļi visnotaļ ir atšķirīgi. Kāds ir neizpratnē par to, ka Latvijā joprojām māca krievu valodu, bet cits uzskata, ka ienaidnieku valoda ir jāsaprot. Daļa vecāku bažījas, ka izvēlēties var, bet vai pietiks skolotāju, kas mācīs citas svešvalodas. Savukārt Daugavpilī ir saņemti vien četri pieteikumi par svešvalodas maiņu. Tur problēmas īsti nesaskata, jo skolotāju pieejamība ir pietiekama, lai nodrošinātu turpmāk vācu valodas apguvi.
Tātad tuvākajā nākotnē Latvijas izglītības iestādēs kā otro svešvalodu piedāvās apgūt vācu valodu, tālāk sekos arī spāņu, franču, portugāļu un citas. Arī Rīgā situācija ir līdzīga, līdz pusdienai bija saņemti septiņi iesniegumi par otrās svešvalodas maiņu, jo galvaspilsētā jau šobrīd vairums apgūst franču un spāņu valodu kā otru svešvalodu.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X