Babru ģimene Rēzeknes novada Jauno ģimeņu festivālā “Būt kopā!” ieguva pirmo vietu un “Radošākās ģimenes” novērtējumu. Ģimene dzīvo Gaigalavas pagastā, audzina divus dēlus, vecākajam ir pieci gadi un jaunākajam deviņi mēneši, nodarbojas ar lauksaimniecību, iekopj vecmammas māju un bauda ģimenisku kopā būšanu.

Konkursa aprakstā Babru ģimene par sevi rakstā šādi: “Septembris – skolas iešanas laiks ir mūsējais”, jo Sanita un Mārtiņš ir klasesbiedri, kopā pabeiguši trīs skolas. Šogad Sanitai un Mārtiņam aprit desmit gadu draudzība un nosvinēti septiņi gadi laulībā. Dzīvo laukos, turpinot ģimenes tradīcijas.

Tā ir mana dzimtā puse, man te mamma dzīvo kilometra attālumā. Sanāk, ka mēs vecmammas mājās dzīvojam, šeit es jau no pašas mazotnes. Mārtiņš atnāca pie manis dzīvot, kopā mācījāmies vidusskolā, turpat iepazināmies,” stāsta Sanita Babre.

Mārtiņš piebilst, ka viņam pilsēta nekad nav patikusi, labāk esot laukos, jo šeit var pats plānot savu laiku, ko darīsi un kā darīsi. Babri nodarbojas ar piensaimniecību, katru mēnesi, nododot pienu, ir ienākumi, un tā ir stabilitāte. Saimniecībā ir piecpadsmit slaucamas govis un četrdesmit hektāri zemes, tas ir mantojums no Sanitas vecmammas. Jaunā ģimene dzīvo vecmammas mājā, kas paplašināta un pamazām atjaunota, iekārtojot, lai visiem būtu ērti.

“Sākumā tehniku mēģinājām iegādāties, lai saimniecībai būtu, tagad varam atļauties mājai, apkārtnei, lai pašiem būtu omulīgi. Gribējās plašumu, Mārtiņš atbalstīja manas idejas, ļoti gribējās, lai mājai ir lielie logi,” stāsta Sanita.

Mārtiņš Sanitas ideju arī par logiem atbalstīja. Sanita atzīst, ka Mārtiņš vienmēr atbalstot Sanitu. Mārtiņš piebilst, ka atbalsta tad, ja pats domā tāpat. Un šķiet, ka domas lielākoties sakrīt.  Sanita stāsta, ka abi kopā izdomā un dara, ja nesanāk, nepārdzīvo. Tas tiek paturēts pie sevis, un citi domā, ka tā tam jābūt.

Arī piecgadīgais Aivis vecākiem palīdz darbos, kā pats stāsta, baro teliņus, strādā ar traktoru. Arī mamma atzīst, ka puika jau palīdz zāli pļaut ar traktoru.

Sanita ir apguvusi arī ārsta palīga profesiju un strādā Tilžas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta punktā. Sanita un Mārtiņš kopā spēj tikt galā gan ar saimniecību, gan bērnu audzināšanu, gan darbu un interesēm ārpus mājas. Bērni dod spēku un motivāciju censties un sasniegt vairāk.

Ir bērni, likās, ka ir vairāk jācenšas, lai gan nebija viegli ar skolām. Taču mājās atbalsts vienmēr gaidīja. Pagājušajā gadā bija jāpabeidz skola  Rīgā, likās, ka mājās vispār nebiju. Taču, kad atbraucu mājās, bija prieks, ka ir mazais, kurš sagaida, vai pa telefonu pazvana, kad esmu Rīgā.  Tas ir stimuls! Pats sev censties, savai ģimenei. Tad ir lepnums, ka ir izdarīts,” stāsta Sanita.

Babru ģimene festivālā tika novērtēta kā radošākā ģimene.  Acīmredzami radošs ir ģimenes galva Mārtiņš, kurš izgatavo koka skulptūras savas mājas apkārtnes labiekārtošanai. Tas tiekot darīts pa vakariem. Babru ģimenē viens otru atbalsta, uzklausa, riskē un nepadodas. Darbu steigā atrod laiku, ko pavadīt visiem kopā.