Ar pārliecinošu balsu vairākumu Saeimas ārkārtas sēdē ārlietu ministra amatā apstiprināta pieredzējusī diplomāte Baiba Braže. Viņa Latvijas ārlietu dienestā ir jau vairāk nekā 30 gadu. Balsojumā viņas kandidatūru šajā amatā atbalstīja 66 deputāti, pret bija - 11 un deviņi atturējās.

Baiba Braže pirms apstiprināšanas ministres amatā bija Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece. Iepriekš trīs gadus viņa bija NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga vietniece publiskās diplomātijas jautājumos, kā arī Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē, Indonēzijā un Nīderlandē. Deputāti arī debatēs pirms balsojuma akcentēja Bražes plašo pieredzi, atsaucoties jau uz laiku pirms vairāk nekā 20 gadiem, kad Latvija virzījās uz Eiropas Savienību un NATO.

Braži ārlietu ministres amatā apstiprināja ar lielu Saeimas pārsvaru - divām trešdaļām deputātu balsu, bet Nacionālajai apvienībai atturoties un pret balsojot "Stabilitātei". Braže pēc sēdes pateicās plašo Saeimas atbalstu, kas norāda uz vienotu izpratni par ārpolitikas nozīmīgumu.

"Par gan uzticības izteikšanu, gan atklātajiem vārdiem un kritiku. Visu dzirdēju. Strādāšu Latvijai. Esmu stājusies amatā, lai darītu konkrētas lietas mūsu drošībai, ekonomikai un mūsu cilvēkiem. Mēs to darīsim komandā, visa valdība. Mēs dzirdējām, cik daudz kopīga mūsu drošības politikā un ārpolitikā šajos kritiskajos brīžos gan Latvijai, gan visai eiroatlantiskajai savienībai."

Uz atkārtotu jautājumu par iestāšanos "Jaunajā Vienotībā" Braže gan atbildēja, ka šo lēmumu vēl neesot pieņēmusi.