Krievijas Valsts domē iesniegtais likumprojekts saistībā ar Molotova-Ribentropa pakta slepeno protokolu ir nožēlojams mēģinājums pārskatīt vēsturi, uzskata Baltijas valstu un Polijas Ārlietu komisiju priekšsēdētāji.

Polijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāji 25.jūnijā, izplatījuši kopīgu paziņojumu par Krievijas Valsts domē iesniegto likumprojektu, kas paredz atsaukt un atzīt par spēkā neesošu PSRS Tautas deputātu kongresa 1989.gada 24.decembra lēmumu, kurā nosodīts Molotova-Ribentropa pakta slepenais protokols. Komisiju priekšsēdētāji paziņojumā pauž pozīciju, ka šāds likumprojekts uzskatāms par Krievijas mēģinājumu izkropļot vēsturi.

Ko paredz Krievijas Valsts domē iesniegtais likumprojekts un kas satrauc Baltijas valstu, kā arī Polijas politiķus, skaidro Saeimas deputāts, Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš.

Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Mārcis Balodis vērtē, kāpēc Krievija vēlas mainīt savu nostāju attiecībā uz Molotova-Ribentropa pakta slepeno protokolu.