Vairāk nekā pusotrs tūkstotis brīvu vietu Rīgas pašvaldības bērnudārzos vien: tās ir sekas straujajam pēdējo gadu jaundzimošo skaita kritumam. Pēdējo desmit gadu laikā visā valstī samazinājies arī bērnudārzu skaits. Vai bērnudārzus slēgs arvien vairāk un vai tagad vecākiem ir aizvien plašākas iespējas izvēlēties bērnudārzu savam bērnam?
Rīgā, Pierīgā un dažās Latvijas pilsētās vēl pirms pieciem gadiem trūka vietu pašvaldību bērnudārzos un dažkārt šo vietu nepietika arī privātajos bērnudārzos, bet tagad, piemēram, galvaspilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs ir 1613 brīvas vietas, jo arī Rīgā bērnu skaits ir būtiski samazinājies.
Rīgas Izglītības pārvaldes Pirmsskolas nodaļas vadītāja Iveta Nagla sarunā ar Latvijas Radio skaidroja, ka bērnudārzos pilsētas centrā, kā arī vēl dažās apkaimēs brīvu vietu joprojām nav, bet ir apkaimes, piemēram, Imanta un Vecmīlgrāvis, kur ir daudz brīvu vietu, un bērnudārzi pat reklamējas sociālajos medijos, aicinot pieteikt bērnus.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X