Šodien, 17. septembrī, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) organizēja starptautisko konferenci “Pacientu drošība pasaulē un Latvijā. Kad spersim nākamo soli?”. Tās laikā būs iespēja ne tikai iepazīties ar pastāvošo labo praksi, bet arī diskutēt par ārstu kļūdas dekriminalizēšanu.

Lai pacientu drošības jautājumi tiktu efektīvi risināti un pilnveidoti, izšķiroši ir pārraut klusēšanas, slēpšanas un vainošanas kultūru kā medicīnas darbinieku vidū, tā sabiedrībā kopumā. Atklātību un sistemātiskas pārmaiņas ārstniecībā var veicināt ārstu kļūdas dekriminalizēšana jeb kriminālatbildības atcelšana ārstniecības personām par profesionālajā darbā notikušajām kļūdām, tai skaitā tad, kad nodarīts kaitējums pacientam. Ārvalstu un Latvijas eksperti konferencē analizēja starptautisko pieredzi un diskutēja, kā pārraut esošo pieeju, kas kavē pilnvērtīgu viena gadījuma analīzi, lai uzlabotu ārstniecības praksi un palīdzētu būtiski lielākam pacientu skaitam nākotnē. 

Plašāk par aizvadīto konferenci stāsta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārsts Vilnis Grīnbergs.

Viedokli izsaka Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis , Latvijas Universitātes profesors Viesturs Boka. Biedrība jau agrāk aicinājusi diskutēt par ārstu kļūdas dekriminalizēšanu.

Ieceri atteikties no par kļūdām ārstiem vērtē Saeimas deputāts Andrejs Judins (Jaunā Vienotība).