Nesaņemot papildu finansējumu, VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) un VSIA "Latvijas Radio" šogad var būtiski samazināties oriģinālā satura apjoms un kapitālieguldījumi, norādījusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP).

Skaidrojam, no kā, iespējams, nāksies attiekties abiem medijiem.

Pildot Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, SEPLP pērnā gada 29. decembrī apstiprinājusi sabiedriskā pasūtījuma plānus 2023. gadam LTV un Latvijas Radio. Vienlaikus SEPLP norādīja, ka sabiedriskā pasūtījuma plāni šim gadam tika apstiprināti neparastā un neskaidrā situācijā par sabiedrisko mediju budžetu, un nepietiekama finansējuma dēļ var nākties būtiski samazināt oriģinālā satura apjomu. 

Sabiedriskā pasūtījuma plānu apstiprināšanas brīdī vēl nav pieņemts 2023. gada valsts budžets, un 2023. gada valsts dotācija sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem tiek plānota saskaņā ar valsts pagaidu budžetu 2023. gadam. SEPLP sagatavotie un iesniegtie priekšlikumi prioritārajiem pasākumiem 2023.–2025. gadam vēl nav pēc būtības izskatīti Finanšu ministrijā un Ministru kabinetā, norādīja padomē.