ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA) apstiprinājusi uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādātās Covid-19 vakcīnas izmantošanu bērniem 12 līdz 15 gadu vecumā. FDA komisāra pienākumu izpildītāja Dženeta Vudkoka nosauca šo lēmumu par "nozīmīgu soli cīņā pret Covid-19 pandēmiju".

Vai arī Latvijā jau domā par jaunāko pusaudžu vakcināciju un cik daudz slimo bērni šajā vecumā, skaidro

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) virsārste Renāte Snipe norāda, ka Eiropa un tajā skaitā arī Latvija atļāvusi vakcinēt jauniešus no 16 gadu vecuma un šobrīd tiek gaidīti tehniski risinājumi, lai to sāktu darīt.

"Gan medicīnas sabiedrība, gan veselīgi domājošā jaunatne to gaida," atzīst Renāte Snipe.

Viņa arī bilst, ka tieši pusaudžiem ir vajadzīga satikšanās gan sadzīvē, gan skolā klātienē, un vakcinācija būtu drošākais veids, kā viņi varētu atgriezties dzīvē.

"Ja Eiropas Zāļu aģentūra atļaus lietot ASV apstiprināto vakcīnu, tad arī Imunizācijas padome Latvijā pieņem, ka arī drīkst lietot šo vakcīnu bērniem no 12 gadu vecuma. Tālākais ir atkarīgs no piegādēm un nav neiespējami to izdarīt vasarā. Runa ir tikai par "Pfizer" vakcīnu," vērtē Renāte Snipe.

Runājot par iespējām pusaudžiem satikties vasarā ārā, Renāte Snipe norāda, ka jāievēro drošības pasākumi.

"Infekcijas izplatība ārā ir daudz mazāka, nekā telpās. Bet jautājums, ko ārā darām. Ja ārā vienkārši aprunājamies un ievērojam distanci viens no otra, droši vien risks inficēties ir mazs. Ja satiekamies, apskaujamies, sabučojamies, kopā skatāmies telefonā ziņas, tur kontakts ir cieš un tuvs un infekciju var nodot savstarpēji," analizē Renāte Snipe. "Ja ir izvēle satikties ārā, ģimenē ir jārunā, kā var iet un satikties, ne milzīgi lielos pulkos un distancējaties. Runājaties, bet neapskaujaties, arī nelietojat vienus priekšmetus - nedzerat no vienas pudeles, nedodat viens otram telefonu. Bet arī tas nav simtprocentīgi droši."